کد خبر: 493107 A

رئیس ستاد انتخابات مازندران خبر داد:

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت : آمار زنان عضو شورا در مناطق روستایی این استان در دوره پنجم 40 درصد در مقایسه با دوره چهارم بیشتر شده است .

به گزارش ایلنا از ساری ،علیرضا یونسی افزود : در دوره پنجم 205 زن به عضویت شوراهای اسلامی روستاهای مازندران در آمدند.آمار زنان عضو شورای چهارم در روستاهای مازندران 172 نفر بود.

وی گفت :در مازندران از 18 هزار نفر داوطلبی که برای انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی ثبت نام کرده بودند ، حدود 6 درصد زن بودند که در مقایسه با دوره چهارم افزایش 21 درصدی داشت .

معاون استاندار مازندران همچنین خاطر نشان کرد :در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی ، آمار زنان راه یافته به شورای شهرهای مازندران 33 درصد کاهش یافت .

وی افزود : هم اکنون 24 زن عضو شوراهای اسلامی در 58 شهر مازندران هستند ولی در انتخابات دوره پنجم تنها 18 نفر موفق شدند به این پارلمان محلی راه یابند.

یونسی گفت: که در مجموع حدود 25 درصد از زنانی که در مازندران نامزد شوراهای اسلامی شهر و روستا بودند موفق به راهیابی به این نهاد شده اند.

براساس آمار هم اکنون هفت هزار و 735 نفر در مازندران عضو شورای اسلامی شهر و روستا هستند. 340 نفر از این تعداد عضو شورای 58 شهر استان هستند.

بررسی آمار ستاد انتخابات مازندران نشان می دهد که حدود 6 درصد از منتخبین مردم در شورای اسلامی شهرها و کمتر از 5 درصد منتخبین روستاییان در این نهاد مردمی را زنان تشکیل می دهند.

 

انتخابات زنان شورای اسلامی عضو شورای اسلامی شهر ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر