کد خبر: 500008 A

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر خبرداد:

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر از میزبانی شهرستان بهشهر در جام باشگاه های کتاب و کتابخوانی خبرداد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهشهر در گفتگو با خبرنگار ایلنا از برگزاری جام باشگاه های کتاب و کتاب خوانی کودک و نوجوان در این شهرستان خبر داد و گفت:بهشهر، بابل و ساری جزو شهرهای واجدشرایط استان در این جام هستند و این طرح با مشارکت آموزش وپرورش،کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان و همکاری دستگاه های اجرایی و عمومی در نیمه اول سال جاری برگزار می شود.
مسعود فلاح اظهار کرد: براساس این طرح حداقل 12 کودک یا نوجوان باشگاه کتاب خوانی را تشکیل می دهند و این باشگاه ها می توانند در کتابخانه ها، مدارس، مراکز قانون، مجتمع های مسکونی یا مسجد زیر نظر یک معلم، مربّی،کتابدار و یا مروج کتاب فعالیت کنند.
وی کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، تقویت فرهنگ گفت و گو، تقویت استدلال و مهارت در بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی درکودکان و نوجوانان، گسترش فرهنگ همکاری و مشارکت در انجام کارگروهی، کمک به گسترش تبلیغ و معرفی کتاب را بخشی از اهداف این طرح برشمرد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نخستین دوره جام باشگاه های کتاب و کتاب خوانی در نیمه دوم سال 95 در 15 شهر از شهرهای نامزد پایتخت کتاب برگزار شد و در دومین دوره شهرهای بهشهر، بابل و ساری جزو شهرهای واجد شرایط استان مازندران هستند.

فلاح بیان کرد: در این دوره  مرحله آموزش از فروردین و اردیبهشت 96 آغازشد و به ترتیب تشکیل باشگاه های کتاب خوانی و خرید کتاب در خرداد، خواندن کتاب ها، بحث و گفتگو در مورد آنها، داوری و انتخاب کتاب برگزیده در ماه های تیر،مرداد و شهریور  و در نهایت در مهرسال جاری نفر برگزیده شهرستان انتخاب و مراسم نهایی  برگزار می شود.

 

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان استان مازندران فرهنگ و ارشاد اسلامی قانون بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر