کد خبر: 506388 A

بزرگترین مرکز کنترل ترافیک شهری شمال کشور با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در آمل افتتاح شد .

به گزارش ایلنا از آمل ،علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در این مراسم با بیان اینکه امروزه علم و فن آوری برای تامین امنیت در خدمت منافع مردم درآمده است اظهار داشت : امروزه تامین امنیت مردم توسط بسیاری از ابزارهای نرم صورت می گیرد که یکی از آنها همین دوربین های چند وجهی است و امروز این کار بسیار خوب و ارزشمند در آمل اتفاق افتاده است که می توان کارهای امنیتی، انتظامی، ترافیکی و بهره برداری های متعددی با صرف کمترین نیرو انجام داد .

وی با بیان اینکه شهرهای بزرگ با این سیستم، ترافیک شهر را کنترل می‌کنند افزود : امروزه استفاده از ابزار تکنولوژی و علم لازم است و حکومت نیز باید امنیت و رفاه مردم خود را تامین کند .

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران افزود : امروزه در دنیا برای کنترل ترافیک از سیستم‌های ماهواره‌ای استفاده می‌شود .

وی ادامه داد : در سال 93 در جلسه شورای تامین استان مطرح شده بود همه ی شهرهای 22 گانه به سیستم پایش تصویری مجهز شوند که در مرحله ی اول با پیگیری استاندار و سازمان برنامه و بودجه دوربین ها خریداری شد و در اختیار بیش از 30 شهرداری قرار گرفت .

یونسی با اشاره به اینکه تاکنون مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل تجهیزات فنی آن پرداخت شده است خاطرنشان کرد : در خیلی از شهرها کار نصب دکل و دوربین ها به پایان رسیده و باید مرکز مانیتورینگ را مانند شهر آمل هر چه زودتر ایجاد نمایند لذا نصب دوربین در مکان های اصلی و موقعیت هایی که اعضای شورای تامین و اداره راهنمایی و رانندگی تاکید دارند از بدیهی ترین وظایف شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها در حوزه نظارتی است .

وی با بیان اینکه شروع نوید بخشی در آمل رقم خورده و زیبایی کاری که در آمل انجام شده در خیلی از شهرها فراهم نشده است تصریح کرد : از ویژگی های دیگر شهر آمل گرایش دهیاران و بخشداران به نصب دوربین در ورودی و خروجی روستاها است که شهرستان آمل نسبت به دیگر شهرهای استان در این مورد نیز سرآمد است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران ضمن قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل در اجرای این مهم و اقدامات دیگر شهری افزود : همه باید با هم متحد، همدل و همراه باشیم و در مدت زمانی که امانت دار مردم، دولت و حکومت هستیم خدا را در نظر داشته باشیم و تلاش کنیم به اندازه ی وسع خود خیرخواه مردم و مسئولین بوده تا رضای خدا را به دنبال داشته باشیم .

سرهنگ مهدی باقری رئیس پلیس راهور استان مازندران اظهار داشت: شهرستان آمل سرآمد همه شهرهای استان مازندران در کنترل ترافیک است، ادامه داد: ریاست شورای ترافیک شهرستان و شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل این مهم را مهیا کردند تا به وضعیت مطلوبی در آمل برسیم.

باقری با اشاره به افتتاح دو بلوار شهید امین طبرسی و ولایت شمالی که دو سال اخیر در شهر آمل افتتاح شد، بیان کرد: با افتتاح این دو بلوار معضلات ترافیکی شهر بسیار کاهش یافت.

وی بابیان اینکه وسعت شهرهای بابل و غیره هم‌سطح با آمل است، افزود: از نگاه ترافیکی آمل یک گام جلوتر است.

سرهنگ باقری با اشاره به تغییر میدان فجر به چهارراه در آمل ۶۰ درصد ترافیک در این مکان کاهش یافت، ادامه داد: با فعال شدن چراغ راهنمای هوشمند ۴۰ درصد باقی‌مانده ترافیک هم حل خواهد شد.

وی بابیان اینکه با توجه به افزایش جمعیت، جرائم رو به رشد است، ادامه داد: به‌طور میانگین در این شهرستان روزانه بیشتر از هزار برگ جریمه برای رانندگان متخلف صادر می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه شهرستان آمل نیز در این مراسم با بیان اینکه خدا را شاکریم که در ماه شوال بعد از ماه میهمانی خدا این اتفاق خوب در شهر آمل صورت گرفته بیان کرد : خوشبختانه مدیران و مسئولین ما در خدمت مردم هستند، مردمی که ولی نعمت ما هستند و هر چه داریم از این مردم داریم .

وی ادامه داد: امنیت، آرامش و حیاتمان را مدیون حمایت های بیدریغ این مردم هستیم چه خانواده های شهدا، شهدای مدافع حرم، مردم و مسئولینی که از جان و دل مایه گذاشتند تا رضایت خدا را داشته باشند و این خود یک عبادت محسوب می شود .

امام جمعه شهرستان آمل با تاکید بر این که امروز این خدمت صادقانه به مردم شریف آمل یک نگاه ایمانی و خداترسی است افزود : مسئولین باید تا زمانی که موقعیت و پست در اختیارشان است فقط صادقانه به مردم خدمت کنند و امروز خدا را شاکرم که افتتاح مرکز کنترل ترافیک شهر آمل رفاه، آسایش، امنیت و ضریب اطمینان را به مردم آمل نوید می دهد و این موقعیت را از فرصت طلبانی که قصد هنجارشکنی و خلاف شئونات اسلامی دارند می گیرد .

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل کاری عام المنفعه برای خدمت به مردم انجام دادند خاطرنشان کرد : همین نگاه خدمت به مردم دست و پای خیلی ها را می بندد و دستگاه های امنیتی می توانند سرعت عمل بیشتری برای برخورد با انسان های سودجو و فرصت طلب داشته باشند .

اسداله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل در این مراسم با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی در دوره ی چهارم شورا از جمله بازگشایی بلوار 5 کیلومتری ولایت شمالی با تملک بیش از 250 واحد مسکونی صورت گرفته است گفت : امیدوارم همت بلند مجموعه شهرداری و سازمان های وابسته پایدار بماند تا در سایه آن شهروندان بهره و لذت ببرند .

وی با بیان اینکه اجرای این طرح ها با تلاش، پشتکار و همت شهردار آمل و مدیران مختلف مجموعه شهرداری بوده است اذعان داشت : مسئله ترافیک مشکل عمده ی اکثر شهرها می باشد و باید نقاط کور را شناسایی کنیم تا نسبت به رفع آنها اقدام شود .

رییس شورای اسلامی شهر آمل هزینه اجرای این پروژه را 25 میلیارد ریال بیان کرد و افزود : 26 دوربین در 18 نقطه حساس شهر نصب شده و با این کار مسئولین ذیربط به راحتی می توانند اشراف اطلاعاتی داشته باشند و شهر را کنترل کنند .

وی از دیگر مزایای با ارزش این مرکز را مدیریت بحران و نظارت بر خدمات شهری برشمرد و تصریح کرد : مرکز کنترل ترافیک در فضایی به مساحت 120 متر مربع در حساس ترین نقطه ی شهر در جای امن و مناسب فراهم شده است .

رییس شورای اسلامی شهر آمل در پایان گفت : امیدوارم در این شهر شاهد کارهای بهتر و ارزشمندتری با پشتکار مدیران و پرسنل سختکوش شهرداری، حمایت مسئولین شهرستانی و استانی باشیم .

ابوالقاسم آزاد مدیر عامل سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری آمل با بیان اینکه دوربین های راه اندازی شده از بهترین برندهای روز در دنیا بوده که حتی می توان به راحتی پلاک خودروها و سرنشینان را با کیفیت مطلوب تشخیص داد اظهار داشت : امکان تصاویر دریافتی به صورت فیبر نوری و بی سیم حداقل تا یک ماه در این مرکز قابلیت ذخیره شدن دارد .

مدیرعامل سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری آمل ادامه داد : در این مرکز 18 مانیتور به صورت لحظه ای تصاویر خروجی را نشان می دهد که در سطح استان های شمال کشور بی سابقه است .

آزاد هدف از راه اندازی این مرکز را کنترل ترافیک در راستای کمک به روان سازی گره های کور ترافیکی در مناطق پرتردد شهری، مدیریت بحران و نظارت بر خدمات شهری بیان کرد و گفت : در افتتاح این پروژه شورا، شهرداری، فرمانداری ویژه شهرستان آمل، استانداری مازندران، سازمان همیاری های شهرداری های استان و پرسنل سازمان فن آوری نقش بسزایی داشتند .

 

اعضای شورای ترافیک دوربین زیبایی کنترل ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر