کد خبر: 518354 A

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران خبرداد :

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران گفت:طبق برنامه ریزی به عمل آمده بین 40 تا 50 هزار نفر از مازندرانی ها به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند .

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ،جواد بخشی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به منظور تشریح برنامه های راهیان نور غرب و شمال غرب و ستاد اربعین در مرکز امامت سپاه کربلای مازندران برگزار شد، اظهار داشت: در این ایام اردوهای راهیان نور مانند سالهای گذشته پویا و مستمر آغاز شده و در حال انجام است.

وی افزود: این سفرها با نام شهداء آغاز می شود و اثر بخشی فراوانی برای نسل جوان و امروز جامعه دارد .

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران ، با تاکید بر اینکه رشادت ها ، ایثارگری ها و دفاع جانانه رزمندگان ما در طول 8 سال دفاع مقدس باید به نسل حاضر و جوان انتقال پیدا کند، گفت: هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور آشنا نمودن نسل جوان با رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، فلسفه جهاد و القای خودباوری و مسئولیت پذیر  و باورپذیری است.

بخشی ادامه داد: تجدید خاطرات 8 سال دفاع مقدس، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء ، ایثارگران از اهداف اصلی است که در اردوهای راهیان نور به دنبال تحقق آن هستیم.

وی، با بیان اینکه شناخت استکبار و اتفاقات دفاع مقدس موجب سربلندی و عزت ملت ما شده است، از اردوهای راهیان نور به عنوان سفرهایی وحدت آفرین و پیوند بین نسلی یاد کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران، درباره اهمیت و جایگاه مناطق عملیاتی ، گفت:  امروز شلمچه به عنوان منطقه ای که قدم گاه شهدا و ایثارگران است نماد  سربازانی می باشد که با سخت ترین شرایط با دشمن بعثی مبارزه کردند و خون پاک آنها در آنجا بر زمین ریخته شد  .

بخشی، درباره اقدامات و برنامه های سفر اردوهای راهیان نور غرب و شمال غرب ، افزود: طبق برنامه ریزی به عمل آمده بین 40 تا 50 هزار نفر از مازندرانی ها به این اردوها اعزام می شوند .

وی ادامه داد: اعزام دانش آموزان از برنامه های جدی ما است  که در سال گذشته آمار اعزامی دانش آموزان به اردوهای راهیان نور 16 هزار نفر بود که این روند در سال جاری هم پیگیری می شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه کربلای مازندران، با بیان اینکه اعزام دانش آموزان در مهر ماه صورت می گیرد و تا بهمن ادامه دارد، گفت: برای اعزام  4 هزار دانشجو برنامه ریزی شده است ضمن اینکه 22 هزار نفر از مردم عادی  هم می‌توانند در این اردوها حضور پیدا کنند.

بخشی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور یک سفر فرهنگی  و بصیرتی است و هرساله بسته فرهنگی ویژه زائران اهداء می شود، ادامه داد: در سال جاری کاروان‌های ما به سمت استان کرمانشاه عزیمت می‌کنند  که بازدید از موزه های جنگ و 14 یادمان در طول مسیر از دیگر برنامه های این سفر است.

وی از برگزاری همایشی در مریوان به همت سپاه کربلا و مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با نام "یاد یاران" با هدف تجلیل از خانواده های جانبازان، شهدا ی جانباز و شهدای کرد، خبر داد  و گفت: اولین کاروان اعزامی مازندران به مناطق عملیاتی  غرب و مریوان  جمعه این هفته می باشد، برای همه کاروان ها لیست بیمه تهیه شده است  و هیچ کاروان و  اتوبوسی بدون لیست بیمه ای اجازه حرکت ندارد.

بخشی درباره حضور در اربعین حسینی افزود: اربعین  حسینی بزرگترین رزمایش ما شیعیان است که باید برای این رزمایش رین خود را ادا کنیم ، در سال 94 که این رزمایش آغاز شد مازندران در 4 موکب به حدود 12هزار زائر خدمات رسانی کرد.

وی افزود: این موکب ها با مشارکت  خودجوش مردمی افزایش و به 15 موکب رسید و توانست به 40 هزار زائر خدمات رسانی کند و از آنجایی که سال گذشته 50 هزار زائر مازندرانی در اربعین حسینی حضور داشتند  انتظار داریم این رقم در سال جاری به 70 هزار نفر برسد.

 

آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اردوهای راهیان نور جنگ خانواده برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر