کد خبر: 518520 A

مدیر عامل شرکت ملی مهندسی و توسعه گاز ایران :

مدیرعامل شرکت ملی مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: خط انتقال گاز دامغان - کیاسر – ساری – نکا از پروژه های مهم شرکت گاز است و شبکه جنوب را به شمال وصل می کند.

به گزارش ایلنا، حسن منتظر تربیتی عصر سه شنبه در مراسم افتتاح خط انتقال گاز دامغان – کیاسر – ساری – نکا با حضور وزیر نفت ،اظهار داشت: این خط لوله از پروژه های مهم شرکت ملی گاز ایران است.

وی افزود: شرکت گاز برای تامین گاز شمال کشور دغدغه اساسی داشت و زیرساختهای انتقال گاز به شمال کشور با اجرای طرح خط انتقال دامغان – کیاسر فراهم شده است.

وی گفت:تامین گاز مازندران از شبکه موجود مطلوب و مناسب نبوده است و شرکت گاز تصمیم گرفت گاز مازندران را به صورت مستقیم از شبکه سراسری تامین کند و از اینرو خط انتقال گاز دامغان – کیاسر طراحی شده است.

تربیتی به مسیر خط انتقال گاز شمال کشور اشاره کرد و ادامه داد: اگر در آینده بخواهیم روابط گازی را با ترکمنستان توسعه دهیم، به جرات می توانیم بگوییم گاز مازندران وابسته به آن نخواهد بود و مشکلی ایجاد نمی شود.

مدیر عامل شرکت ملی مهندسی و توسعه گاز ایران با اشاره به تاریخچه تعریف پروژه و پیمان سپاری آن افزود: این پروژه از سال 86 آغاز شده است و پس از 10 سال امروز به بهره برداری رسیده است.

تربیتی هزینه پروژه را 820 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: برای تحصیل اراضی این پروژه 110 میلیارد تومان، ورق و ساخت لوله 390 میلیارد تومان و منابع طبیعی، محیط زیست و میراث فرهنگی30 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

وی گفت: همانگونه که دولت و قوه قضاییه برای اجرای این پروژه کمک کردند، نمایندگان مردم استان نیز در مجلس تعامل خوبی داشته اند.

 

ایران گاز منابع طبیعی ساری خط انتقال گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر