کد خبر: 527735 A

با حکم رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور؛

با حکم رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور،نخستین امام جمعه بخش کوهستانی لاریجان معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آمل ، با حکم سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام " حمیدرضا شکری" به مدت سه سال به عنوان امام جمعه جدید بخش کوهستانی لاریجان از توابع شهرستان آمل معرفی شد.

در  آئین معارفه امام جمعه بخش لاریجان که امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آمل برگزار شد، حجت الاسلام" محمد منتظری" رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران، حکم نخستین امام جمعه بخش لاریجان آمل را به " حمیدرضا شکری" اعطا کرد.

حجت الاسلام محمد انتظاری، رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران در این مراسم گفت: نماز جمعه بعنوان قرارگاه فرهنگی در عرصه فرهنگ ‌سازی و بیداری ملت ایران برای حفظ دستاوردهای انقلاب و اجرای منویات رهبری نقش بی‌ بدیلی دارد و امام جمعه هر شهرستان بعنوان فرمانده این قرارگاه تعیین شده است.

حجت الاسلام انتظاری با اشاره به اینکه دشمن درصدد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: امروز ایران اسلامی به موفقیت های چشمگیری دست یافته و این امر سبب شده تا دشمنان قسم خورده نظام بیش از گذشته به ما چنگ و دندان نشان دهند.

وی ادامه داد: برای دشمنان، نماینده، امام جمعه، فرماندار، اصولگرا و اصلاح طلب تفاوتی با یکدیگر ندارند چرا که همه ما در کشتی انقلاب نشسته ایم و آن ها با اصل انقلاب و نظام مشکل دارند.

حجت الاسلام انتظاری تصریح کرد: امروز همه باید دست در دست هم پشت سر رهبری معظم انقلاب حرکت کنیم و اگر غفلت داشته باشیم دشمن همان جنایاتی را که در سوریه و عراق مرتکب شد در ایران انجام می دهد.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران با اشاره به اینکه بخش لاریجان درخود علامتین میرزا هاشم آملی، جوادی و حسن زاده آملی را در خود پرورش داده است، گفت: روسای دو قوه  مهم کشور فرزندان این بخش هستند. 

حجت الاسلام انتظاری ادامه داد: تقوا بهترین پیشه است و ائمه جمعه تقوا، وحدت و بندگی را به ارمغان می آورند. 

وی ادامه داد: ما شرمنده شهیدانی امثال شهید حججی و خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران هستیم که ایثارگری والایی صورت داده و جان پاکشان را در مسیر انقلاب و ارزش ها فدا کردند. 

 در ادامه حجت الاسلام مهدی غفاری، امام جمعه امام زاده عبدالله آمل با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) گفت: از مشکلاتی که در جامعه اسلامی داریم نیاز است هرکسی در خانواده با توجه به جایگاه و توانمندی که دارد نقش خودش را ایفا کند.

وی ادامه داد: جایگاه امام جمعه جایگاه مهمی است و ضرورت دارد همه حریم را حفظ کنیم که امام جمعه از جایگاه پدری برخوردار است.

غفاری بیان داشت: اگر امام جمعه در جایگاه نماز جمعه به مدیران تذکراتی را می دهد مدیران نباید دلسرد و ناراحت شوند که امام جمعه جناحی برخورد نمی کند و همه جناح ها می توانند شرکت داشته باشند.

 

امام جمعه انقلاب خانواده نظام مقدس جمهوری اسلامی ائمه جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر