کد خبر: 530615 A

نماینده مردم نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی :

نماینده مردم نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت:در مناسک حج همه مسلمانان با لباس یک رنگ و یکسان شرکت می کنند که این به معنی مساوات بین مسلمین و حج بندگی خداوند است.

دکتر احمدی لاشکی، نماینده مردم نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگوبا خبرنگار ایلنا ، مهمترین فلسفه حج را  دگرگونى اخلاقی دانست و اظهار کرد: در روایات اسلامى، حج را جهاد افراد ضعیف می دانند که حتى پیرمردان و پیرزنان ناتوان با حضور در صحنه آن مى توانند شکوه و عظمت امت اسلامى را منعکس کنند.

وی با بیان اینکه حج براى مسلمانان تولد دوباره است، گفت: حج آغازگر یک زندگى نوین انسانى است و هر یک از اعمال حج، آدمی را با احوال آخرت آشنا می کند.

احمدی لاشکی حج را موثرترین وسیله براى پیشبرد اهداف سیاسى اسلام دانست و افزود: حج عامل موثری برای وحدت مسلمانان و جلوگیری از تعصبات قومی و ملی است و می تواند به عنوان مکانی برای مبادله فرهنگی باشد.

نماینده مردم نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی به سخنان ائمه اطهار درباره حج اشاره کرد و گفت: امیرمؤمنان على(علیه السلام) درباره فضایل حج می فرمایند« خداوند مراسم حج را براى تقویت آئین اسلام تشریح کرد»

وی با بیان اینکه حج می تواند به عنوان مرکز تبادل فرهنگی مسلمانان شود، گفت: در مناسک حج نمایندگان قشرهای مسلمانان از سراسر دنیا دور هم جمع می شوند و در آن قومیت، ملیت و نژاد مطرح نیست که برابری و برادری بین مسلمین جزو تاکیدات پیامبراکرم(ص) بوده است.

احمدی لاشکی حج  راعالیترین تجلی گاه تساوى انسانها در برابر خدا دانست و افزود: در مناسک حج همه مسلمانان با لباس یک رنگ و یکسان شرکت می کنند که این به معنی مساوات بین مسلمین و حج بندگی خداوند است.

احمدی لاشکی  در پاسخ به سوالی مبنی بر دغدغه مردم درباره امنیت حجاج  گفت: دولت ایران با عنایت به قول مساعد کشور عربستان برای تامین امنیت زائرین کشور عزیزمان اقدام به اعزام نمود.

وی همچنین افزود: امیدواریم همانطوری که تا حال کشورعربستان موازین بین المللی را بدرستی رعایت کردند و فضای مطلوبی را فراهم ساختند شرایط فوق استمرار یابد  تا حجاج ایرانی به سلامت به کشور بازگردند.

 

دولت عربستان مجلس شورای اسلامی مسلمانان احمدی لاشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر