کد خبر: 533129 A

رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران:

رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران گفت:سازمان تامین اجتماعی عامل تقویت امنیت و یکی از شاخصه های مهم و اساسی در توسعه پایدار کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از  تنکابن، رئیس هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران در سومین نشست روسای کانونهای بازنشستگان غرب استان مازندران  در تنکابن از سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان عظیم مردم نهاد در ارتقاء سطح رفاه بیمه شدگان و بازنشستگان و تأمین آینده ای بهتر برای نیروی مولد و شاغل کشور نقش اساسی دارد و عامل تقویت امنیت و یکی از شاخصه های مهم و اساسی در توسعه پایدار کشور بشمار می رود.یاد کرد و گفت: تحت پوشش قرار دادن نیمی از جمعیت کشور خود گواه کار بزرگ و زحمات فراوان این مجموعه می باشد.

نصرالله دریابیگی،افزود: تنها در سایه اتخاذ استراتژی های منطبق بر آمار های بروز ،به سمت و سوی بهینه سازی خدمات می توان گاهای موثری برداشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به یکی از مهم ترین مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی بازنشستگان و مستمری بگیران هستند که نزدیک به ٣ میلیون نفر را شامل می شوند اشاره داشته و خاطر نشان ساخت:  رسیدگی و پاسخگویی به مطالبات و انتظارات مختلف اعم از رفاهی، درمانی و بیمه ای این قشر که با اعضای خانواده حدود ٧ میلیون نفر می شوند کاری بسیار سخت حساس است.

وی افزود: چنانچه پل ارتباطی مستحکمی فی مابین تشکیلات بازنشستگی و سازمان تأمین اجتماعی برقرار گردد انگاه بازنشستگان  و مستمری بگیران اطمینان خواهند یافت که در جهت درستی قدم برمی دارند.

ریس هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تصریح کرد : با درایت ریاست محترم جمهوری  و دولت محترم تدبیر و امید امروزه شاهد التیام بخشی به  آسیب هایی که در سنوات گذشته به سازمان وارد امد بوده هستیم و قطعا حضور دکتر ربیعی مقام محترم  وزارت و دکتر نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی بسیار موثر بوده است.

نصرالله دریابیگی  گفت: تشکیلات بازنشستگان کارگری در غالب  کانون ها را باید زبان گویا و آیینه تمام نمای مطالبات و انتظارات بازنشستگان و مستمری بگیران دانست که همواره پرچمدار حفاظت از منافع موکلان خود بوده و همیشه در صحنه حضور فعال دارند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در چند سال اخیر تعاملات ما با سازمان در بهترین سطح خود قرار گرفته است و همکاری نزدیک و بسیار خوبی با بدنه سازمان داریم و شاهد ورود سازمان به عرصه های بسیار روشن و امید بخش حوزه بازنشستگان و مستمری بگیران هستیم که در گذشته یا وجود نداشته و یا بسیار کم رنگ بوده اند. در حال حاضر اجرای برخی از طرح ها و برنامه های جاری سازمان در حوزه بازنشستگان و مستمری بگیران در شرایط مطلوب ارزیابی میگردد.

دریابیگی با اشاره به ماده 134 قانون کار، تشکیل نهاد و کانون کارگری را مطالبه قانونی کانون توصیف و عنوان کرد: اعضای کانون بدون دریافت مزد و حقوق و تنها بر حسب اعتقادات و صداقت قدم جلو گذاردند و امروز ما تنها تشکیلاتی هستیم که بدون بودجه دولتی در پی مطالبات این قشر زحمتکش خدمت می کنیم.

دبیر اجرایی خانه کارگر تصریح کرد: در زمینه های معیشتی ، درمانی، رفاهی در حوزه بازنشستگان و مستمری بگیران اقدامات زیادی صورت گرفته و کارهای زیادی نیز مورد انتظار جامعه بازنشستگان است. اجرای کامل قانون الزام- همسان سازی حقوق و مزایا- توجه به مسکن بازنششستگان و مستمری بگیران- اجرای طرح های حمایتی در زمینه معیشت بازنشستگان- اجرای سه جانبه گرایی و حضور نماینده بازنشستگان و مستمری بگیران در ارکان و تشکیلات مهم و تصمیم گیر سازمان- حمایت از بیمه تکمیلی و بیمه عمر- تسهیلات بانکی مناسب تکریم بازنشستگان در مراکز درمانی و بیمه ای از جمله مسائلی هستند که انتظار داریم در دولت دوازدهم مورد توجه سازمان تأمین اجتماعی قرار گیرد.

وی ادامه داد: البته با تعامل خوبی که با سازمان تأمین اجتماعی و سایر نهادهای مهم کشور از جمله مجلس شورای اسلامی و دولت محترم داشته ایم، با بسیج همه ظرفیت های موجود تحقق این انتظارات را کاملا در دسترس می بینیم.

نصرالله دریابیگی خاطر نشان ساخت : جامعه بزرگ بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی یکی از بزرگترین و قویترین پشتیبانان دولت محترم تدبیر و امید بشمار میروند و ضمن تجلیل و تجدید بیعت با دکتر ربیعی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش ها و حمایت های موثر دکتر نوربخش مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی را ارج نهاده و قدردان خواهند بود.

دریابیگی تصریح کرد: اکنون که شاهد بصدا در امدن اهنگ رشد و توسعه سازمان در مسیر اصلاح و نهادینه شدن شایسته سالاری در سازمان هستیم از محضر مقام عالی وزارت تعاون کار و  رفاه اجتماعی استدعا داریم تا نسبت به ابقای مدیر عامل محترم سازمان تامین اجتماعی رهنمود های ارشادی را بیان فرمایند.

در ادامه این مراسم ، ایمان علی شمسی، ریس کانون بازنشستگان کارگران تامین اجتماعی تنکابن در خصوص نحوه فعالیت واحدهای مستمری بگیری و الزام نظارت بیشتر بر چگونگی  اجرای قوانین یکسان تاکید کرده و افزود: در برخی موارد متاسفانه مشاهده میگردد سیستم اطلاعات مستمری بگیران بروز نبوده و گاها موجب بروز خطا میگردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: سیستم فعلی برای پرداخت تسهیلات در بانک رفاه کارگران از کیفیت مطلوب برخوردار برخوردار نیست.

شمسی به وضعیت درمانگاه تامین اجتماعی تنکابن نیز اشاره داشته و با توجه به وجود شاخصه های خاص منطقه به ویژه توریستی بودن و اضافه شدن جمعیت بیمه شده تامین اجتماعی در تعطیلات که شناور محسوب میشوند خواستار بازنگری مسولان محترم درمان سازمان جهت ارتقای چارت سازمانی درمانگاه به پلی کلینیک گردید.

 

تامین اجتماعی توسعه پایدار سازمان تامین اجتماعی امنیت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر