کد خبر: 536020 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران تاکید کرد؛

حسن خیریانپور در نشست با سفیر روسیه در استانداری مازندران به راه اندازی سرای تجاری در استان ولگاگراد روسیه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری ،حسن خیریانپور در نشست با سفیر روسیه در استانداری مازندران با محوریت توسعه روابط تجاری و اقتصادی با معرفی ظرفیت های مازندران در حوزه های مختلف تجاری به راه اندازی سرای تجاری در استان ولگاگراد روسیه تاکید کرد.

وی راه اندازی کنسول گری روسیه در مازندران را با توجه به ظرفیت های موجودبرای گسترش واردات تجاری باروسیه را امری لازم  دانست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به اینکه تفاهمنامه های متعددی مبنی بر توسعه اقتصادی و روابط تجاری بین مازندران و روسیه منعقد شده است ،گفت: امیدواریم با توجه به توسعه مناسبات و دیپلماسی اقتصادی، زمینه های مناسب برای عقد قرارداد فراهم شود.

وی به نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران در ولگاگراد روسیه اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه دستاوردهای خوبی برای شناساندن ظرفیت های مازندران داشته است و باید ترتیبی برای برگزاری سالانه آن انجام شود.

خیریان پور خواستار تسهیل مسائل گمرگی و تشکیل دو کمییته در سطح دستگاه های دولتی و خصوصی برای رفع مسائل فراروی شد.

وی افزود: کمیته ای با همکاری بخش دولتی و اتاق بازرگانی به عنوان بخش خصوصی  در زمینه مراودات اقتصادی  ،گردشگری و فرهنگی تشکیل شود تا شاهد تعمیق مناسبات روسیه و مازندران در این حوزه ها باشیم.

 

دستگاه های دولتی روسیه گردشگری واردات بخش دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر