کد خبر: 537482 A

با صدور حکم قضایی صورت گرفت؛

با صدور حکم دادگاه و تایید دادگاه تجدید نظر، با حضور نمایندگان دستگاه قضایی و مامورین نیروی انتظامی، حکم تخریب 12 منزل در روستای میارکلای شهرستان سوادکوه شمالی به اجرا در آمد.

به گزارش  ایلنا از ساری ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان مازندران، حجت الاسلام والمسملین اسدا... جعفری با تایید مطلب فوق اظهار داشت: روستای میارکلا در کنار چند روستای دیگر منطقه در زمان احداث سد البرز جهت آبگیری جزء روستاهایی بود که زیر آب می رفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران ادامه داد: در این راستا بیش از 80 نفر از اهالی، اراضی و خانه های خود را به شرکت آب منطقه ای واگذار کردند و از سال 1375 تا 1383 عملیات ارزیابی و تملک انجام و قیمت خانه ها و اراضی مشخص شده است.

این مقام قضایی تاکید کرد: پول این منازل و اراضی چندین سال پیش، توسط دولت به مالکین پرداخت شده و امروز دولت قصد تصرف ملک خود را دارد.

سخنگوی دادگستری کل استان مازندران افزود: در این خصوص 12 خانه روستایی که از چندین سال پیش و پس از واگذاری هیچ گونه تعمیراتی نداشته و اکثراً چوبی و گلی هستند، با اجرای حکم قضایی، تخریب شدند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری تصریح کرد: تخریب صورت گرفته با بحث تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز کاملاً متفاوت است و حکم تخریب فوق الذکر با توجه به دریافت پول خانه توسط مالک و لزوم انجام تخلیه، پس از صدور رای دادگاه و تایید دادگاه تجدید نظر اجرایی شده است.

وی یادآور شد: در واقع شرکت آب منطقه ای نسبت به تخریب املاک خود که سالها پیش خریداری کرده و چندین سال جهت تخلیه به مالکین سابق فرصت داده بود، اقدام کرده است.

 

پول دادستان عمومی و انقلاب دستگاه قضایی نیروی انتظامی ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر