کد خبر: 544719 A

مدیر کل بهزیستی مازندران خبرداد:

مدیر کل بهزیستی مازندران از انعقاد تفاهم نامه با استانداری مازندران در جهت آموزش و ساماندهی کودکان خیابانی و کودکان کار با همکاری تشکل های غیر دولتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری؛سعید آرام در همایش روز کودک با محوریت محرم در صحن امام زاده یحیی ساری با بیان اینکه هر کودکی نشانه خداست اظهار داشت: توجه ویژه به کودکان به‌عنوان کوچک‌ترین رده سنی و آینده‌سازان کشور ضرورت دارد.

وی هدف از برگزاری این همایش را آشنایی کودکان با فرهنگ عاشورایی و قیام اصلی امام حسین(ع) عنوان کرد.

 مدیرکل بهزیستی مازندران گفت:با توجه به ناتوانی و ضعف اقتصادی موجود در برخی از مناطق روستایی، اطراف شهر‌ها و مناطق حاشیه نشین براساس نمودار به کودکان سه دهکِ درآمدیِ پایینِ این مناطق از سوی بهزیستی یک وعده در روز غذای گرم داده می شود.

وی افزود: برای توزیع غذای گرم بین خانواده های سه دهک سال 95 بیش از 240 میلیون تومان و امسال بالغ بر 600 میلیون تومان هزینه شد.

و با اعلام اینکه غذای گرم بین 402 روستا و26 حاشیه مهد‌های استان توزیع می‌شود،ادامه داد:سال 95 غذای گرم  با اعتباری بالغ بر یک میلیارد 25 میلیون تومان و امسال 2 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی افزود:سال 95 بیش از  5 هزار نفر  از غدای گرم در استان بهره مند شدند.

مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: 200 معلول شرایط حضور در مهد کودک را داشتند و 1500 کودک خانواده سه دهک، از یارانه بهزیستی استان برخوردار هستند .

وی از انعقاد تفاهم نامه با استانداری مازندران در جهت آموزش و ساماندهی  کودکان خیابانی و کودکان کار با همکاری تشکل های غیر دولتی خبر داد.

آرام حمایت از کودکان و خانواده های مناطق حاشیه ای و آسیب دیده و کودکان بازمانده از تحصیل را از اقدامات بهزیستی استان عنوان کرد.

وی افزود:خداوند تمام ویژگی های خوب و ارزشمند را در دوران کودکی قرار داد بنابراین باید با حمایت کودکان و پرورش درست آنان آینده نظام و جامعه را تضمین کنیم.

 

استان مازندران بهزیستی خانواده کودکان یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر