کد خبر: 565375 A

رئیس پارک علم و فناوری مازندران خبرداد:

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از رونمایی از 5 محصول دانش بنیان در هفته پژوهش خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری،علی معتمدزادگان در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته پژوهش و فناوری برگزار شد،اظهار داشت:فضای پویای اقتصادی بدون توسعه فناوری امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری فرصت مناسبی برای ایده پردازان است ،افزود: اقتصاد مبتنی بر علم و دانش موجب رشد و توسعه پایدار جامعه و درنهایت تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود، از سوی دیگر تلاش برای بهبود بهره‌وری تلاش برای زندگی بهتر افراد و جامعه است.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران از برگزاری نمایشگاه فن بازار در هفته پژوهش و فناوری خبر داد و افزود:این نمایشگاه فردا در دانشگاه امام محمد باقر ساری افتتاح می شود.

وی با اعلام اینکه 12 برنامه در قالب کارگاه برای هفته پژوهش پیش بینی شده است،گفت:  259 محصول در 38 غرفه در معرض دید عموم قرار می گیرد.

معتمدزادگان افزود: در این فن بازار کتاب و پایان‌نامه‌های دانشجویی بخشی از غرفه‌ها بوده و در بیشتر غرفه ها دستاوردهای فناوران عرضه می‌شود.

وی از رونمایی 5 محصول  دانش بنیان در این نمایشگاه خبر داد و افزود: این محصولات در حوزه کشاورزی،آی تی،آی سی تی،فنی و مهندسی و ساخت تجهیزات و بیوتکنولوژی است.

رئیس پارک و علم و فناوری مازندران ادامه داد: 8 فناوری برتر در مراسم اختتامیه این نمایشگاه تجلیل می شوند و با اعلام اینکه 3 طرح شتاب مازندران به جشنواره ملی راه پیدا کرده است.

معتمدزادگان با اشاره به اینکه سهم دانشجویان پژوهشگر در سطح بازار کار از طریق خلق ایده و فناوری ارتقا می یابد، گفت: خدمات مالی و معنوی به فناوران و پژوهشگران داده می‌شود تا ضریب موفقیت آنها در جامعه افزایش یابد.

وی با بیان اینکه سامانه اطلاعات پژوهش فناوری مازندران بارگیری و در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود،افزود: برآنیم تا برنامه های هفته پژوهش را در سراسر استان متمرکز کنیم.

معتمدزادگان گفت: برای مدیران پژوهش سراهای آموزش و پرورش یک کافه تک دانش آموزی در حاشیه نمایشگاه داریم.

 

آموزش و پرورش اقتصاد جامعه علم و فناوری فنی و مهندسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر