کد خبر: 577515 A

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران خبر داد :

مدیرکل راه و شهرسازی استان یادآور شد : مقدار 16068 تن قیر جهت اجرای آسفالت مشارکتی و 865 تن قیر جهت اجرای پروژه های ابلاغی توزیع گردیده است .

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران، مهندس عبداله بهادری ضمن بیان این مطلب افزود: مازندران با توجه به نوع اقلیم و شرایط توپوگرافی و به طبع تنوع فرآورده های کشاورزی ، مسئله راههای مناسب روستایی به منظور حمل ونقل هرچه سریعتر ، آسانتر و در عین حال ارزانترین فرآورده ها به بازار مصرف یکی از اصلی ترین دغدغه های ذهنی مسئولین محترم استان می باشد .

وی یادآور شد: با توجه به اینکه بیش از 7800 کیلومتر از راههای تحت پوشش این اداره کل در مازندران را محورهای روستایی در بر می گیرد لذا می طلبد تا نگاه ویژه و خاصی به این محورها شود.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران خاطر نشان ساخت : با توجه به این مهم و حمایت و همدلی مسولین امر و مشارکت خوب و گسترده روستاییان این اداره کل توانست بیش از 153  کیلومتر از محورهای روستایی این استان را با اعتباری معادل 230 میلیارد ریال روکش و یا آسفالت نماید که با توجه به محدودیت های اعتباری و مالی این اقدام چشمگیر می باشد .

مهندس بهادری با اشاره به تلاش همکاران در حوزه راه روستایی تصریح نمود : از ابتدای سال تا کنون 420 کیلومتر از راههای روستایی استان آسفالت گردیده است که از این میزان 42 کیلومتر دولتی و 378 کیلومتر مشارکتی می باشد .

وی افزود : از 420 کیلومتر آسفالت راههای روستایی در سال 96 ، 267 کیلومتر در هفته دولت سالجاری بهره برداری شد و 153 کیلومتر در دهه فجر افتتاح و مورد استفاده کاربران قرار خواهد گرفت .

مدیرکل راه و شهرسازی استان یادآور شد : مقدار 16068 تن قیر جهت اجرای آسفالت مشارکتی و 865 تن قیر جهت اجرای پروژه های ابلاغی توزیع گردیده است .

مهندس بهادری ضمن اشاره به اعتبارات اختصاص یافته برای آسفالت راههای روستایی افزود : در سالجاری 630 میلیارد ریال جهت اجرای پروژه های راه روستایی از محل اعتبارات استانی و  71 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی ابلاغ گردیده است .

مهندس بهادری آسفالت راه روستایی پرکلا _ سمچول (بهشهر) ، سوچلما _ ارم (نکا) ، کمیشان (نکا) ، بندبن _ لایی (نکا) ، دیوا ( بابل ) ، شیاده ( بابل )  را از جمله پروژه های شاخص در این حوزه برشمردکه انشااله در دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

گفتنی است : علاوه بر پروژه آسفالت راه روستایی ، پروژه های متعدد دیگری در حوزه راههای اصلی و فرعی ، فنی و اجرایی و مسکن در دهه فجر افتتاح خواهد شد .

 

دهه فجر راه و شهرسازی راه و شهرسازی استان شاخص مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر