کد خبر: 107993 A

لاریجانی در دیدار با مسئولان اورژانس کشور تاکید کرد:

رئیس اورژانس کل کشور: ایران در حوزه مرگ و میر جاده‌ای از ۱۷۸ کشور جهان در رده ۱۶۸ قرار دارد / سالانه حدود ۲۰ هزار نفر براساس تصادفات جاده‌ای کشته می‌شوند.

رئیس مجلس با اشاره به جایگاه نامناسب ایران در میزان مرگ و میر و تصادفات گفت: مسئولان باید در جهت بهبود وضعیت نیروی انسانی، فرهنگ سازی و ترویج انضباط اجتماعی تلاش کنند.

به گزارش ایلنا، دکتر علی لاریجانی امروز(پنجشنبه ۴ مهرماه) در دیدار مسئولان اورژانس کشور با بیان اینکه اورژانس خوشبختانه در چند سال اخیر رشد و توسعه مناسبی پیدا کرده است گفت: به طور حتم اگر مجموعه حوادثو تصادفات کنونی اگر با همین ملاحظات اورژانس و پلیس همراه نمی‌شد هم اکنون شاهد آمار تصادفات و مرگ و میر بیشتری بودیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در شرایط کنونی تعداد مسافرت‌ها و خودرو‌ها سیر صعودی داشته است افزود: اما خوشبختانه تعداد مرگ و میر با این افزایشات کاهش پیدا کرده که این موضوع نشان دهنده تدابیر مناسب و خوب از سوی مسئولان است.

وی با اشاره به جایگاه نامناسب ایران در میزان مرگ و میر و تصادفات تصریح کرد: مسئولان باید همراه با انجام امور جدید کارهای گذشته را هم سرعت بخشند از طرفی دیگر مسئولان باید در جهت بهبود وضعیت نیروی انسانی، فرهنگ سازی و ترویج انضباط اجتماعی تلاش کنند.

لاریجانی با تأکید بر اینکه به طور حتم برنامه‌های صدا و سیما در کاهش تصادفات و مرگ و میر اثر داشته است یادآور شد: از طرفی دیگر پلیس باید مراقبت‌های ویژه‌ای را در این رابطه انجام دهد از طرف دیگر شاید لازم باشد ستادی برای جمع بندی قوانین و ساماندهی سازمان‌ها تشکیل شود لذا مجلس آماده تصویب قوانین حمایتی در این زمینه است همچنین مسئولان باید اصلاحاتی رادر ساخت خودرو انجام دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی در شرایط کنونی آماده است تا با ارائه پیشنهادات و تشکیل کمیته‌های کار‌شناسی در جهت تدوین و تصویب قوانین جدید و حمایتی اقدام کند.

لاریجانی با اشاره به مشکلات مالی و اعتباری حوزه اورژانس گفت: مجلس شورای اسلامی در شرایط کنونی می‌تواند با اصلاح ردیف‌هایی برای این حوزه اختصاص دهد از طرفی دیگر وزارت بهداشت باید در لایحه بودجه بعدی اعتبارات مناسبی را برای این حوزه در نظر بگیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه قم کشته شدن تعدادی از هموطنان گفت: به طور حتم حادثه قم حادثه سنگینی بود چون در یک لحظه رخ داد و آتش سوزی موجب کشته شدن تعداد کثیری از مردم شد از طرفی دیگر با توجه به وسعت حادثه مسئولان باید پیگیری لازم رادر این رابطه انجام دهند.

طالبیان: سالانه حدود ۲۰ هزار نفر براساس تصادفات جاده‌ای کشته می‌شوند

رتبه ایران در مرگ و میرجاده‌ای ۱۶۸ از ۱۷۸ کشور

در ابتدای این دیدار طالبیان رئیس اورژانس کل کشور با بیان اینکه سالانه حدود ۲۰ هزار نفر براساس تصادفات جاده‌ای کشته می‌شوند گفت: براساس آمار هر دقیقه ۲ نفر و هر روز حدود ۵۰ نفر به این علت کشته و حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ نفر در سال به علت این حوادثمجروح می‌شوند که این آمار‌ها از آمار تلفات و جراحت‌ها در جنگ تحمیلی که حدود ۲۱۳ هزار نفر بود بیشتر است.

رئیس اورژانس کل کشور با اعلام اینکه ایران در حوزه مرگ و میر جاده‌ای از ۱۷۸ کشور جهان در رده ۱۶۸ قرار دارد یادآور شد: براساس آمار ایران جزء ۱۰ کشور دنیا بوده که حوادثو تصادفات جاده‌ای آن بسیار بالا است.

وی با اشاره به تأثیرگذاری سه عامل خودرو، جاده و نیروی انسانی در بروز حوادثجاده‌ای گفت: هم اکنون حدود ۲۵ هزار کیلومتر جاده اصلی و بزرگراه و حدود ۱۲۶ هزار جاده روستایی و فرعی در کشور ایجاد شده اما متاسفانه در دولت‌های گذشته برای اینجاده‌ها زیرساخت‌ها و امکانات مناسب دیده نشده است.

آتش سوزی ایران تصادفات جاده ای جاده جنگ تحمیلی جهان خودرو لایحه بودجه مرگ نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر