کد خبر: 108090 A

لاریجانی در دیدار با مسئولان اداره کل غله استان قم:

مسئولان اداره کل غله دارای کار مهم و تاثیرگذاری بر معیشت مردم هستند که رزق و غذای اصلی مردم را جمع آوری و توزیع می کنند.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس امروز بامسئولان اداره کل غله استان قم دیدار و بر تولید و توزیع گندم و نان با کیفیت در استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، دکتر علی لاریجانی امروز(پنجشنبه ۴ مهرماه) در دیدار با مسئولان اداره کل غله استان قم با تاکید بر اینکه موضوع نان و گندم برای کل کشور و استان قم بسیار مهم و حیاتی است گفت: مسئولان اداره کل غله دارای کار مهم و تاثیرگذاری بر معیشت مردم هستند که رزق و غذای اصلی مردم را جمع آوری و توزیع می کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تولید و توزیع نان با کیفیت در قم تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی توزیع کیفی نان باید در کشور و استان قم جزء اولویت های مسئولان باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان مربوطه باید در جهت اضافه کردن سبوس گندم به نان برنامه ریزی های فرهنگی در بین مردم انجام دهند تصریح کرد: سبوس دارای فواید بسیاری است.

در این دیدار فرهاد زارعی مدیرکل غله استان قم با اعلام اینکه در سال جاری حدود ۴ هزار تن گندم از گندم کاران خریداری شده است گفت: این در حالی است که در سال گذشته حدود ۷۰۰ تن گندم از کشاورزان خریداری شد.

مدیرکل غله استان قم با اشاره به مصرف ماهانه حدود ۱۱ هزار تن گندم در استان قم افزود: در این میان حدود ۳ میلیون تن گندم غیر مفید و استاندارد وجود داشت که این مواد به مرغداری ها و گاوداری ها فروخته شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون سیلوها و انبارهای قم در جمع گنجایش حدود ۱۴۰ هزار تن گندم دارند تصریح کرد: گندم ها بعد از وارد شدن به سیلو ها به کارخانه ها برای تولید و توزیع محصولات متفاوت انتقال داده می شوند.

زارعی با اعلام اینکه هم اکنون حدود ۸۵۰ نانوایی در قم فعالیت می کنند افزود: خوشبختانه اداره کل غله استان قم نظارت کافی و کاملی بر عملکرد این مراکز دارد از طرفی دیگر بالاترین امتیاز کیفیت در چند سال اخیر به نان سنگک و بربری قم داده شده است.

استان قم استاندارد رئیس مجلس رئیس مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی قم نماینده مردم قم در مجلس شورای کشاورزان لاریجانی گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر