کد خبر: 109485 A

نعمتی در نطق میان دستور:

بیکاران امروز با بیکاران ۱۰ سال قبل متفاوت هستند و امروز سیل بیکاران از افراد تحصیلکرده تشکیل شده نه از افراد کم‌سواد و بی‌سواد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اشتغال جوانان را یکی از اصلی‌ترین مشکلات مردم توصیف و تصریح کرد: کمیته‌ای از دولت و مجلس برای حل مساله اشتغال تشکیل شود.

به گزارش ایلنا، بهروز نعمتی در نطق میان دستور خود گفت: از مواضع حکیمانه و فرزانه رئیس‌جمهور کشور در اجلاس سازمان ملل متحد و به خصوص تبیین مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران بر اسس اصول عزت، حکمت و مصلحت در مجمع عمومی این سازمان تشکر می‌کنم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: تذکر جدی به رئیس‌جمهور آمریکا دارم و می‌گویم آقای اوباما پس از ملاقات با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مشخص شد که شما پیام رهبر معظم انقلاب را نگرفته و متوجه نشدید که نرمش قهرمانانه قدرت مانور و عملیات ما را بیشتر می‌کند و متاسفانه شما و همکارانتان باز هم مثل گذشته تحت تاثیر لابی سنگین صهیونیست‌ها هستید و صد تاسف از اینکه باز هم سخن بیهوده و مواضع باطل قبلی خود را تکرار کردید و بدانید ما نه از خشم شما هراس داریم و نه به لخند شما دلخوشیم.

وی به نایب رئیس دوم مجلس توصیه کرد: ‌ از سعه صدر رئیس مجلس پند بگیرد تا با پرهیز از هرگونه استبداد رای به جایگاه واقعی نمایندگان توجه شود چرا که اگر سخن گاه مجلس به جایگاه بیان آلام و دردهای مردم و اظهارنظر صریح درخصوص مسائل مهم کشور تبدیل نشود، تقدس و تاثیرگذاری خود را از دست خواهد داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد و گفت: یکی از ایراداتی که به شما مطرح بود، سن جنابعالی بود و نمایندگان با اغماض از این موضوع فقط به دلیل تجربیات در بخش صنعت به شما رای دادند و ظاهرا شما تذکرات نمایندگان را جدی نگرفتید و امروز برخی از معاونین شما از جنابعالی سبقت سنی گرفته‌اند و بدتر اینکه برخی از این افراد به جای داس با شدت تمام به قلع و قمع مجموعه پرداخته‌اند که به دور از رویکرد دولت تدبیر و امید است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس همچنین خطاب به رئیس‌جمهور گفت: امروز یکی از اصلی‌ترین مشکلات مردم اشتغال جوانان به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته است و پیشنهاد می‌دهم کمیته‌ای از دولت و مجلس تشکیل شود و نسبت به تدوین برنامه عملیاتی و اجرایی اشتغال اقدام گردد.

نعمتی ادامه داد: بیکاران امروز با بیکاران ۱۰ سال قبل متفاوت هستند و امروز سیل بیکاران از افراد تحصیلکرده تشکیل شده نه از افراد کم‌سواد و بی‌سواد.

این نماینده مردم در مجلس خطاب به رئیس کل بانک مرکزی گفت: شما به عنوان مدیری با تجربه و خوشفکر در کشور مطرح بودید اما متاسفانه سخنان غیرکارشناسی شما باعثالتهاب شده ولی تجربه ثابت کرده هرقدر رئیس کل بانک مرکزی کمتر مصاحبه کند، بازار، صنعت و اقتصاد کشور کمتر دچار التهاب می‌شود ولی شما در آخرین مصاحبه باعثالتهابات شدیدی در جامعه شدید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از وزیر نیرو خواست نسبت به رفع مشکل آب روستایی و چاه‌های آب شهرستان اسدآباد و به ویژه سد نعمت‌آباد نگاه ویژه داشته باشد.

اشتغال اصولگرایان جامعه دولت دولت و مجلس رئیس کل بانک مرکزی رئیس مجلس سیل نماینده مردم وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر