کد خبر: 109513 A

فیروزی در نطق میان دستور:

با توجه به فرا رسیدن فصل کشت پاییز کشاورزان مظلوم نیاز به حمایت‌های مادی دارند این در حالی است که مثل گذشته رها شده‌اند. متاسفانه نبود تضمین در خرید محصولات و دلال‌بازی دچار ضررهای جبران‌ناپذیری شده‌اند که باید چاره‌اندیشی شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس از رییس جمهور درخواست کرد ضمن حفظ اقتدار جمهوری اسلامی در مذاکرات گوناگون اعم از مذاکرات سخت، نرم یا مذاکرات اصولی کلید واژه نرمش قهرمانانه را جهت تقلیل مشکلات کشور در عرصه سیاست خارجی شاخص‌سازی نمایند و عمق نفوذ ایران را در صحنه نظام بین‌الملل با اقتدار و باصلابت‌تر سازد.

به گزارش ایلنا، محمد فیروزی در نشست علنی امروز در نطق میان دستور، ضمن تبریک به مناسبت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و رشادهای رزمندگان و بسیجیان و آغاز بهار علم و دانش به فرهنگیان و دانش‌آموزان و دانشجویان و اساتید، افزود: سال ۹۲ را با نامگذاری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی آغاز کردیم در سالی که مردم عزیز در ۲۴ خردادماه با انتخاب شعار تدبیر و امید آقای دکتر روحانی را به عنوان رئیس‌جمهور برگزیدند و چشم جهانیان را با حضور پرشور خود خیره کردند و حماسه سیاسی را رقم زدند.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مسئولان باید با رویه اعتدال و وحدت و همدلی و با بکارگیری تمام امکانات بالقوه کشور گام‌های موثری در تحقق حماسه اقتصادی جهت بهبود وضعیت کنونی معیشتی مردم بردارند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: سیاست به فعل درآوردن امکانات بالقوه کشور در کنار به فعل درآوردن این امکانات است که می‌توان ایرانی توسعه یافته و آباد را رقم زد.

وی، یادآور شد: رهبر انقلاب تاکید اصلی‌شان بر رشد و توسعه علم است و موتور محرک هر کشوری در سیاست داخلی توسعه علمی وتوسعه علمی در پناه کیفی نمودن آموزش و پرورش و دانشگاه‌هاست.

فیروزی، تاکید کرد: کیفی نمودن آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها توجه کردن به سه مولفه است از جمله متون درسی، اساتید فرهنگیان و محیط آموزشی که با تغییر کیفی این عوامل می‌توان کشور را در رده جهان توسعه یافته قرار داد، در حال حاضر متاسفانه شأن معلمین و فرهنگیان و اساتید محترم آنچنان که بایستی از لحاظ روحی، روانی و رفاه و معیشت مورد توجه قرار بگیرند، قرار نگرفته‌اند.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس نهم، بیان کرد: یکی دیگر از موارد به فعل درآوردن امکانات بالقوه کشور در زمینه بهداشت و درمان است نگاهی به جهان پیشرفته حاکی از رشد و توسعه آنها در این زمینه است؛ بیمارستان‌های آنها، تجهیزات پزشکی و ارائه خدمات به قشر متوسط و ضعیف حاکی از احترام و تکریم روح انسان‌دوستی می‌باشد این در حالیست در بیمارستان‌های ما خبری از حرمت انسانی و کرامت انسانی نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: یکی دیگر از عناصر به فعل درآوردن امکانات بالقوه کشور در زمینه سیاست خارجی است، سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ادامه سیاست‌ داخلی است و با توجه به اینکه نظام بین‌الملل در جهان محفوف در ایماء و اشاره و قدرت نرم می‌باشد انتظار می‌رود تا ایران اسلامی به عنوان رهبر جبهه مقاومت بتواند به خوبی از قدرت نرم و دیپلماسی عمومی و رسانه‌ها سود جسته و مشکلاتی را که به دلیل موانع خارجی بر سر سیاست‌های داخلی است برطرف سازد.

وی، افزود: رهبر معظم انقلاب کلید واژه «نرم قهرمانانه» را ابداع نمودند، نرمش قهرمانانه یعنی حرکت بین «اقتدار و انعطاف» دولت محترم به ریاست آقای روحانی مذاکرات اصولی این کلید واژه «نرمش قهرمانانه» را ابداع نمودند. «نرمش قهرمانانه» یعنی حرکت بین اقتدار و انعطاف.

فیروزی، تاکید کرد: دولت محترم به ریاست آقای روحانی می‌تواند ضمن حفظ اقتدار جمهوری اسلامی در مذاکرات گوناگون اعم از مذاکرات سخت، نرم یا مذاکرات اصولی این کلید واژه را جهت تقلیل مشکلات کشور در عرصه سیاست خارجی شاخص‌سازی نمایند و تلاش کنند عمق نفوذ ایران را در صحنه نظام بین‌الملل با اقتدار و باصلابت‌تر سازد.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس نهم، به ذکر مواردی درخصوص مشکلات حوزه انتخابیه خود پرداخت و خطاب به رحمانی‌فضلی وزیر کشور، افزود: از وزیر می‌خواهم هرچه سریع‌تر قانون ممنوعیت حضور اتباع خارجه را در شهرستان لغو نماید که این مصوبه باعثمتضرر شدن مردم منطقه شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، در تذکری خطاب به دکتر هاشمی وزیر بهداشت، تصریح کرد: شهرستان نطنز و بادرود با وجود دو بیمارستان از پزشک متخصص بی‌بهره است و بیمارستان‌ها از حداقل امکانات اتاق عمل محروم هستند.

وی، ادامه داد: خانه‌های بهداشت روستایی امکانات درمانی و بهداشتی حداقلی را ندارند و خواهان تبدیل درمانگاه شهر طرق، جوشقان و کامو به شبانه‌روزی می‌باشند که به دلیل مسافت زیاد مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است و استقرار کامل معاونت پرستار در وزارت با حجم بالای پرستار در این حوزه از ضروریات است.

فیروزی خطاب به وزیر کشاورزی، گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل کشت پاییز کشاورزان مظلوم نیاز به حمایت‌های مادی دارند این در حالی است که مثل گذشته رها شده‌اند. متاسفانه نبود تضمین در خرید محصولات و دلال‌بازی دچار ضررهای جبران‌ناپذیری شده‌اند که باید چاره‌اندیشی شوند. دادن امکاناتی همچون برق، گاز، آب جهت احیا نگه داشتن کشاورزی در مناطق کویری و اجازه ساخت اتاق کارگری نیز ضروری است.

نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس نهم، به نجفی رئیس میراثفرهنگی نیز تذکری داد و تصریح کرد: حوزه انتخابیه اینجانب دارای میراثهویتی گذشتگان است نمونه آن روستایی تاریخی ابیان است که دارای تخریب است. سایت جشنواره انار بادرود، سایت باستانی ارسیمان - مسجد جامع نطنز و ده‌ها مکان‌های تاریخی دیگر نیاز به اعتبار دارد. همچنین می‌خواهم سطح جهانی گلاب قمصر را در اختیار داشته باشم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، به چیت‌چیان وزیر نیرو گفت: چرا با وجود تعیین اعتبار هیچ اقدامی در خصوص پروژه انتقال آب از سرچشمه زاینده‌رود به نطنز، بادرود و اردستان صورت نگرفته است. از شما خواهان برقراری محاسبه تعرفه گرمسیری برای بخش بادرود هستم. همچنین تاثیر در برق‌رسانی به شهرک وحدت جوشقان قالی را خواستارم.

وی، خطاب به علی جنتی، وزیر ارشاد نیز، تصریح کرد: حوزه انتخابیه اینجانب بیش از ۴۰ امامزاده و بقعه فرهنگی است و سالانه میلیون‌ها زائر را پذیراست اما متاسفانه هیچ زیرساخت فرهنگی وجود ندارد. از سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی نیز به دلیل نگاه ویژه به ارتقاء کلانتری بادرود، به فرماندهی انتظامی و تایید پست انتظامی خالدآباد کمال تشکر را دارم.

فیروزی از وزیر راه و شهرسازی، آخوندینیز خواست تا یک روز در مسیر جاده بادرود - کاشان که سالانه ده‌ها کشته دارد عبور نمایید تا شاید این مشکل را برای همیشه رفع شود.

همچنین نماینده مردم نطنز، قمصر و بادرود در مجلس نهم، در تذکری خطاب به واعظی وزیر ارتباطات، افزود: تسریع در رفع مشکل آنتن‌دهی خطوط تلفن ثابت و همراه در بخش قمصر و حل مشکل تلفن شهرک آزادگان بادرود و اینترنت جوشقان و کامو را خواستارم.

وی، به نعمت‌‌زاده وزیر صنعت نیز گفت: کارخانجات و واحدهای صنعتی نطنز و بادرود به دلیل نبود مواد اولیه و بعضا فشار بانک‌ها و عدم سرمایه در گردش دچار مشکل شده است ودر حال اخراج کارگران است. لذا جهت تسریع در رفع این مشکل اقدام عاجلی صورت گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، ادامه داد: وجود معادن که بی‌ضابطه به بعضی اشخاص واگذار شده از جمله معادن کامو، اوره، طرق که کوه‌های سربه فلک کشیده کرکس را روزانه دارند به طلی از خاک تبدیل می‌کنند و محیط زیست را از بین می‌برند.

ایران بازی بیمارستان توسعه علمی دانش آموزان و دانشجویان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی سرمایه نماینده مردم در مجلس وزیر راه و شهرسازی کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر