کد خبر: 109718 A

زاکانی:

دیشب جلسه خوبی بین دولت و مجلس برگزار شدکه باید شکر به درگاه الهی داشت / فصل جدیدی از روابط بین الملل درحال رقم خوردن است / امروز بالغ بر ۳۳ میلیون مقاله در اینترنت حکایت از فروپاشی قریب‌الوقوع آمریکا دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور با اشاره به حضور رئیس جمهور و سخنان حق طلبانه وی در سازمان ملل گفت: فصل جدیدی از روابط بین الملل درحال رقم خوردن است.

به گزارش ایلنا، علیرضا زاکانی در نشست علنی امروز چهارشنبه(۱۰ مهر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با اشاره به حضور رئیس جمهور در سازمان ملل گفت: فصل جدیدی از روابط بین الملل در حال رقم خوردن است، در کنار بیان صریح مواضع جمهوری اسلامی از زبان آقای روحانی در سازمان ملل و در دیدارهای عمومی و خصوصی و استمرار موفق ره‌گیری دیپلماسی عمومی که سال‌ها مورد توجه مسئولان ایران اسلامی است، نتایج مطلوبی از این سفر حاصل شد.

وی ادامه داد: اما در دقایق پایانی این سفر ارتباط تلفنی دو رئیس‌جمهور به حاشیه‌ای پررنگ‌تر از متن تبدیل شد که واکاوی آن ضروری به نظر می‌رسد.

این نماینده مجلس ادامه داد: از آنجا که اصولگرایان مجلس اصرار به کمک به دولت دارند و رای بالا به وزرا به ویژه وزرای اقتصادی حکایت از صحت این ادعا و فهم درست نیاز کشور در همدلی و همراهی برای عبور از فشار اقتصادی تحمیلی از سوی نظام سلطه بر توده‌های مردم را دارد، اما تاکید بر آرمان‌ها و توجه به واقعیات یکی از مبانی رفتاری ماست.

زاکانی تصریح کرد: برمبنای درست اسلامی، ما نه حق ظلم کردن داریم و نه حق زیربار ظلم رفتن. اساسا باید ببینیم ما که هستیم و طرف مقابل کیست. جهان در قرون اخیر شاهد دو اردوگاه سلطه‌گران و سلطه‌پذیران بود و البته اردوگاه سلطه‌گران به دو قطب شرق و غرب به رهبری آمریکا و شوروی تقسیم شده بود که با طلوع انقلاب اسلامی شاهد شکل‌گیری دو اردوگاه جدید به نام سلطه‌گران به رهبری آمریکا و سلطه‌ستیزان و مستضعفان به رهبری ایران اسلامی بودیم.

وی افزود: ۳۴ سال نبرد مظلومانه ملت رشید ایران در سایه عنایت الهی شرایط جدیدی را در جهان و منطقه رقم زد تا جایی که ادعای بوش پدر در سال ۷۰ برای نظم نوین جهانی با شکست‌های مکرر بوش پسر در تحقق خاورمیانه بزرگ و خاورمیانه جدید در حمله ۳۳ روزه به لبنان و در حمله به افغانستان و عراق با شکست اسرائیل در غزه در دو جنگ ۲۲ روزه و ۸ روزه و از همه مفتضح‌تر ادعای حمله به سوریه و عقب‌نشینی رئیس‌جمهور آمریکا همه و همه حکایت از نزول نظام سلطه و شکست جبهه سلطه‌طلبان دارد تا جایی که شوروی در سال ۱۳۷۰ دچار فروپاشی شد و اوباما نیز چندی پیش به نقل از سازمان‌های اطلاعاتی‌ آمریکا اعلام کرد در سال ۲۰۳۰ میلادی آمریکا دیگر ابرقدرت نخواهد بود و یا همین سازمان‌ها پیش‌بینی کردند که اسرائیل تا ۱۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در مقابل، ما ملتی بودیم که همین آمریکایی‌ها برای حضور در ایران عزیز قبل از انقلاب اسلامی در نهایت ظالمیت، حق توحش دریافت می‌کردند و به برکت اسلام، مقاومت بی‌نظیر ملت ایران به ویژه پابرهنگان و محرومان و هدایت‌های پیامبرگونه حضرت امام و مقام معظم رهبری امروز به محور اردوگاه سلطه‌ستیزان و مستضعفان جهان تبدیل شده‌ایم و از جهات مادی و معنوی علیرغم همه رذالت‌ها و توطئه‌های گوناگون دشمن به رهبری آمریکا، انگلیس و اسرائیل پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ایم و یک لحظه نیز از سیر عروج باز نایستاده‌ایم.

زاکانی با بیان اینکه امروز جهان حقایق ملموسی را تجربه می‌کند، اظهار داشت: امروز بالغ بر ۳۳ میلیون مقاله در اینترنت حکایت از فروپاشی قریب‌الوقوع آمریکا دارد. تا جایی که برای این کشور ورشکسته و بی‌آبرو هیمنه‌ای نگذاشته است و این موضوع معادله قدرت را در افکار عمومی نخبگان جهان و ملت‌های بیدار به نفع ما و در واقع به نفع اردوگاه سلطه‌ستیزان و مستضعفان بر هم زده است.

وی افزود: ما در این فضا پاسخگویی رئیس جمهور محترم ایران به تلفن رئیس جمهور آمریکا را ترحم به گرگی می دانیم که خوی درندگی دارد، اما دیگر هنر حمله و عمل مناسب با این خوی خویش را از دست داده است. به هر حال در این میدان جدید نیاز به اقدامات جدی آمریکا در اظهار پشیمانی از گذشته شوم خویش و جبران گوشه ای از جنایت های خود و دست برداشتن از دشمنی‌های خود دارد. در حقیقت این راستی آزمایی جدیدی است که آغاز شده و بجای حرف درمانی نیاز به اقدام عملی از سوی آمریکا دارد، یا آمریکا با برداشتن تحریم ها گام عملی را برداشته که این مطلوب ما است و نتیجه آن موفقیت سیاست نرمش قهرمانانه رهبر معظم انقلابی است و یا اینکه با ادعاهای بدون دلیل و منطق خود مثل گذشته به ظلم خویش ادامه داده که اینجا نیز دروغگویی آمریکا مجددا آشکار خواهد شد و صحت فرموده حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری و ملت رشید اسلام را آشکارتر خواهد کرد.

زاکانی گفت: مقام معظم رهبری به بازی برد - برد می اندیشد، لذا در مسیر روبرو هر اتفاقی که بیافتد حتما موجبات موفقیت ایران را به همراه خواهد داشت، نه بُرد بُرد متعارفی که در جنبه های سیاسی قابل تعریف است، البته برخی افراد دولت و جریانات سیاسی نباید خوشبینی زایدالوصفی داشته باشند و نخبگان و رهروان حضرت امام(ره) و رهبری انقلاب نباید دچار غفلت گردند و از یکجا چند بار گزیده شوند.

وی ادامه داد: در مبانی نظری برنامه چهارم توسعه با پذیرش نظام سلطه در زمان دولت جناب آقای روحانی عقب نشینی کردیم، اما آمریکا ما را محور شرارت لقب داد و در موضوع هسته ای زمان سکان‌داری جناب آقای روحانی در سال ۸۱ به بعد که موجب تعطیلی همه سانتریفیوژهای تحقیقی ما شد و در مستند بی‌بی‌سی که چندی قبل اظهارات آقای ظریف برای داشتن حتی یک سانتریفیوژ هم با مخالفت آمریکایی ها و غربی ها مواجه شد و اقتضائات داخلی و همت دانشمندان و اراده رهبر انقلاب سبب فراهم شدن امکان ۱۸ هزار سانتریفیوژ فعال و دسترسی به غنای ۲۰ درصد و تهیه صفحات سوخت برای رآکتور ۵ مگابایتی تهران میسر شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در بازدیدی که از فوردو داشتیم آن چیزی که بیشتر از همه نمایندگان مجلس را خوشحال کرد، وجود جوانان دانشمند، فرهیخته، خلاق و متعهدی بود که مایه افتخار ما هستند و این مولف قدرت ما است و تعطیلی بردار نیست. این بار نیز نباید همان روش‌های گذشته تکرار شود.

وی بیان کرد: اوباما اولین رئیس جمهور آمریکا است که ملت ایران را رسما تهدید به حمله اتمی کرد و با وقاحت تمام بر آن اصرار ورزید اما امروز اینگونه التماس می کند، تماس گیرد و سپس مغرورانه ادعاهای واهی خویش را تکرار می کند و بیان می دارد که گزینه های نظامی هنوز روی میز است. این در حالی است که ما هنوز در حال راستی آزمایی آمریکا هستیم و هر چه که اتفاق بیافتد، در نتیجه پیروزی از آنِ ما است.

زاکانی گفت: ما باید مولفه های قدرت خویش را بازیابیم و در داخل کشور با وحدت، همدلی و با جهاد فرهنگی و علمی به حوزه اقتصادی بپردازیم.

عضو کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور بیان کرد: دیشب جلسه خوبی بین دولت و مجلس برگزار شدکه باید شکر به درگاه الهی داشت تا با قدرت و تقویت ساختارهای درونی بتوانیم به تقویت نظام اسلامی و پیگیری مطالبات منطقه ای و جهانی خویش بپردازیم و پیشرفت ایران اسلامی را شاهد باشیم.

افغانستان امام ره و مقام معظم رهبری ایران اینترنت جنگ دولت دولت و مجلس روابط بین الملل شکر غزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر