کد خبر: 109866 A

شریعت نژاد در تذکر شفاهی:

دفع و امحای زباله‌ها در رامسر و عباس آباد از عوامل عمده دفع گردشگر است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه مسئولان به وضعیت نابسامان خدمات درمانی مازندران رسیدگی کنند، گفت: دفع و امحای زباله‌ها در رامسر و عباس آباد از عوامل عمده دفع گردشگر است.

به گزارش ایلنا، شمس الله شریعت‌نژاد در تذکر شفاهی به مسئولان اجرایی کشور گفت: بیش از سه سال از تشکیل شهرستان عباس آباد و چندین سال از تشکیل شهرستان رامسر می‌گذرد اما هنوز ادارات این شهرستان‌ها مستقر نشده‌اند که دولت تدبیر و امید در این خصوص اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

نماینده مردم تنکابن، عباس آباد و رامسر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در منطقه‌ای که سالیانه ۱۲۰۰ میلیم‌تر بارندگی وجود دارد یک میلیارد آب سطحی شیرین قابل استحصال دارد ۹۰ درصد جمعیت شهری و روستایی با مشکل تامین آب شرب مواجه هستند که وزیر نیرو فکر عاجلی در این خصوص بیاندیشد.

وی ادامه داد: دفع و امحای زباله‌ها در شهرستان‌های مذکور با توجه به موقعیت‌ها از عوامل جدید تخریب منابع طبیعی و دفع گردشگر شده است که امیدواریم پس از آنکه این کار در دستور دولت‌ها بوده در دولت یازدهم محقق شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش به موضوع عدم پرداخت حق بیمه کارفرمایان و عدم احتساب حق سنوات بیمه مربین پیش دبستانی استان مازندران را به جد دنبال کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: سازمان حفاظت از محیط زیست در دهه ۴۰ البرز مرکزی را منطقه حفاظت شده معرفی کرده اما با توجه به عوامل مختلف عقب ماندگی در این منطقه مشاهده می‌شود که با استانداردهای سازمان محیط زیست جهانی همخوانی ندارد و همچنین مسئولان به وضعیت نابسامان خدمات درمانی و مشکل کشاورزان این منطقه در تبدیل شدن اراضی آن‌ها به کاربری غیر از کشاورزی اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

استان مازندران حفاظت از محیط زیست زباله کشاورزی مجلس شورای اسلامی محیط زیست منابع طبیعی نماینده مردم نماینده مردم در مجلس وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر