کد خبر: 111670 A

کاتب در اخطار قانون اساسی:

ایرادی که از سوی شورای نگهبان در خصوص طرح دو فوریتی تعیین تکلیف تأمین اجتماعی اشخاصی که ده سال و کمتر حق بیمه پرداخت کرده اند در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی و رفع نشده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه ایرادی از سوی شورای نگهبان درباره تعیین تکلیف تأمین اجتماعی اشخاص گرفته است رفع نشده است، گفت: ایرادی که همچنان به قوت خود باقی است نباید به رأی گذاشته شود.

به گزارش ایلنا، غلامرضا کاتب، در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۱۱۲، گفت: ایرادی که از سوی شورای نگهبان در خصوص طرح دو فوریتی تعیین تکلیف تأمین اجتماعی اشخاصی که ده سال و کمتر حق بیمه پرداخت کرده اند در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی و رفع نشده است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تبصره ۳ بند ۳ ماده ۸۰ قانون تأمین اجتماعی در تاریخ ۲۰ اسفند سال ۱۳۸۶ به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده و لغو آن با توجه به نظر تفسیری این شورا خلاف اصل ۱۱۲ قانون اساسی است و تبصره ۲ طرح در دستور کار مجلس با آن مغایرت دارد.

گفتنی است در تبصره ۲ طرح مذکور دولت مکلف شده اعتبار مورد نیاز برای اجرای قانون تعیین تکلیف تأمین اجتماعی اشخاصی که ۱۰ سال و کمتر حق بیمه پرداخت کرده اند از محل درآمدهای موضوع تبصره ۲ پیش بینی کند.

دولت شورای نگهبان قانون قانون اساسی کمیسیون برنامه بودجه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مجلس شورای اسلامی مجمع تشخیص مصلحت نظام نماینده مردم تأمین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر