کد خبر: 111828 A

ایرانپور در نطق میان دستور:

رئیس قوه مقننه به موضوع معیشت ۸۰ هزار بازنشسته صندوق فولاد کشور و به ویژه بازنشستگان فولاد مبارکه و بازگشت حیات به رودخانه زاینده رود اهتمام ویژه ای داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم اهتمام ویژه ای به مشکلات شهرستان مبارکه داشته باشد، گفت: نرخ بیکاری ۲/۱۵ درصد برای شهرستانی که ۵۳۰ واحد صنعتی دارد جایز نیست.

به گزارش ایلنا، علی ایرانپور در نشست علنی امروز(چهارشنبه ۱۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی، گفت: سخنان هوشمندانه مقام معظم رهبری چه قبل و بعد از سفر رئیس جمهور به نیویورک و استراتژی جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت مورد تأیید تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و بر آن است که در کنار دولت یازدهم در چارچوب مصالح نظام و فرمایشات مقام معظم رهبری ادای دین کنیم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: شهرستان مبارکه به برکت خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران طی ۳۵ سال گذشته مشکلات عدیده ای که داشته حل شده اما همچنان برخی مشکلات باقی مانده است.

وی با خطاب قرار دادن رئیس جمهور گفت: رئیس قوه مقننه به موضوع معیشت ۸۰ هزار بازنشسته صندوق فولاد کشور و به ویژه بازنشستگان فولاد مبارکه و بازگشت حیات به رودخانه زاینده رود اهتمام ویژه ای داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: نرخ بیکاری در شهرستان مبارکه ۲/۱۵ درصد است که بالاتر از میانگین کشوری است این نرخ بیکاری شایسته شهرستانی که دارای ۵۳۰ واحد صنعتی است نیست که رئیس دولت یازدهم به آن نیز توجه ویژه ای داشته باشد و همانگونه که اولویت استخدام در مناطق نفت خیز با ساکنان بومی است در فولاد مبارکه اولویت استخدام در این شهرستان بومی سازی شود.

ایرانپور تصریح کرد: سازمان میراثفرهنگی در اتمام پروژه مرمت تاریخی ترین قلعه این شهرستان با قدمتی حدود ۴۲ هزار ساله اقدام لازم را انجام دهد و همچنین سازمان محیط زیست با اعزام کارشناسی به شهرستان مبارکه وضعیت آلایندگی کارخانه های صنعتی این شهرستان را رصد و گزارشی از آن را ارائه کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: وزیر بهداشت و درمان باید علل شیوع MSو بیماری های سرطانی در شهرستان مبارکه گزارشی ارائه کند و کارشناسانی را در این خصوص به مبارکه اعزام کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بیان کرد: از وزیر کار درخواست می شود در استخدام هایی که در استان اصفهان صورت می گیرد نظارت ویژه ای داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: وزیر ورزش و جوانان در به پایان رساندن پروژه های ورزشی و فرهنگی در استان اصفهان به ویژه شهرستان مبارکه اهتمام ویژه ای داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس با خطاب قرار دادن وزیر اقتصاد گفت: وزیر اقتصاد در رفع مشکلات مالیات مسکن مهر و افزایش تعداد شعب بانک های شهرستان مبارکه و مجلسی اهتمام ویژه ای داشته باشد.

اقتصاد دولت سرطان فولاد فولاد مبارکه مالیات نظام جمهوری اسلامی ایران نمایندگان مجلس شورای اسلامی نماینده مردم نماینده مردم در مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر