کد خبر: 112256 A

حجت الاسلام سبحانی‌نیا:

عدم حمایت از مخالفین جمهوری اسلامی ایران از خواسته‌های به حق نظام برای از سرگیری ارتباط با آمریکا است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: مطالبه اصلی در مذاکرات هسته‌ای آینده باید رفع تحریم باشد.

حجت الاسلام حسین سبحانی نیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره در پیش بودن دور جدید مذاکرات ایران و گروه ۵ + ۱، خواسته‌های ایران در این مذاکرات را تشریح کرد و گفت: جدای از این موضوع که روابط متقابل باید مورد احترام و پذیرش قرار گیرد، رفع اصلی تحریم‌های اقتصادی نیز باید از اصلی ترین خواسته‌های دولت در این مذاکرات باشد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه مجلس نهم، در مورد از سرگیری ارتباط با کشور امریکا بیان داشت: این ارتباط باید در چارچوب کلی سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران صورت بگیرد.

وی یادآور شد: آنچه سفارت آمریکا در قبل از انقلاب انجام می‌داد، خارج از عرف دیپلماتیک بود و همه عناصری که در آن وجود داشت بیشتر عناصر نامطلوب بودند و کارشان جاسوسی و بهم ریختن اوضاع داخلی کشور بود.

سبحانی نیا تصریح کرد: اگر قرار است با آمریکا رابطه‌ای برقرار بشود باید تعریف جدیدی از نوع ارتباط بیان شود.

وی به برخی از خواسته‌های نظام برای ارتبط با دولت آمریکا اشاره کرد و عنوان داشت: روابط متقابل و مناسب بین دو کشور، تامین حقوق دو ملت، عدم مداخله در امور سیاسی کشورها، عدم کارشکنی در سطح داخلی وبین المللی و عدم حمایت از مخالفین جمهوری اسلامی ایران از خواسته‌های به حق نظام برای از سرگیری ارتباط با آمریکا است.

انقلاب ایران تحریم های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران حقوق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مذاکرات هسته ای نظام جمهوری اسلامی ایران نماینده مردم ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر