کد خبر: 115582 A

عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛

برنامه فرجی دانا یک برنامه کامل و همه بعدی است که به همه ابعاد مشکلات در دانشگاه‌ها و نیازهای فضاهای علمی کشور اشاره داشته و اسناد مهم بالادستی هم در برنامه‌های وی جایگاه خوبی دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است توجه فرجی دانا در برنامه‌هایش به اسناد بالادستی بسیار مهم وکلیدی است.

حجت الاسلام میرقسمت موسوی در گفت‌و‌گوبا ایلنا در خصوص وزیر پیشنهادی علوم و تحقیقات و فناوری اظهار داشت: وزیر پیشنهادی از نیروهای قدیمی دانشگاهی است که علی رغم فرصت اندکی که برای معرفی خود به مجلس نسبت به دو وزیر دیگر داشته است توانسته است نظر کمیسیون آموزش و خیلی از نماینده‌های مجلس را به سوی خود جلب کند.

وی برنامه فرجی دانا برای حضور در وزارت علوم را کامل و همه جانبه نگرانه قلمداد کرد و گفت: برنامه فرجی دانا یک برنامه کامل و همه بعدی است که به همه ابعاد مشکلات در دانشگاه‌ها و نیازهای فضاهای علمی کشور اشاره داشته و اسناد مهم بالادستی هم در برنامه‌های وی جایگاه خوبی دارد.

این عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توجه به اسناد بالادستی را مهم وتاثیر گزار ارزیابی کرد و گفت: توجه به اسناد بالادستی باعثهماهنگی و یکپارچگی در نظام علمی کشور می‌شود و این مسئله در برنامه‌های آقای فرجی دانا جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده است.

موسوی تعیین تکلیف وزارت علوم را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کمیسیون آموزش دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به مدت زیادی که این وزارتخانه بدون وزیر مانده است بهتر است تا هرچه سریع‌تر تکلیف وزارت علوم مشخص شود و با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته بنده نسبت به رای اعتماد آقای فرجی دانا بسیار امیدوار هستم.
وی در پایان احیای کرسی‌های آزاد اندیشی را هم بسیار مهم دانست و گفت: خوشبختانه آقای فرجی دانا برای احیای کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها برنامه خوبی دارند و من در این خصوص امیدوارم در صورت رای اعتماد بتوانند به هدف خودشان برسند.

آموزش و تحقیقات مجلس تحقیقات و فناوری مشکلات وزارت علوم وزارتخانه دانشگاه کرسی کمیسیون فرجی دانا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر