کد خبر: 117613 A

نماینده محلات در گفتگو با ایلنا:

مداحان نباید مسایل و موضوعات عزاداری حسینی را شخصی کنند / به کارگیری ادبیات نامناسب از سوی یک مداح در تریبون، جایگاه یک مقام مسئول را زیرسوال می‌برد

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه سطح مراسم عزاداری روشن و مشخص است، اظهار کرد: مداحان نباید با غرض‌ورزی شخصی به طرح مسایل سیاسی از تریبون مردمی بپردازند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس نهم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به در پیش بودن ایام محرم و حضور مداحان در پشت تریبون‌‌های عزاداری مردمی، گفت: نهضتی که مداحان از شهدای کربلا در مجالس خود بیان می کنند نهضتی ترکیب شده از مسایل سیاسی و اجتماعی روز آن زمان است، لذا نمی توان بر برخی مسایلی که در آن زمان اتفاق افتاده است، چشم‌پوشی کرد.

وی ادامه داد: مبارزه به ظلم، امر به معروف و نهی از منکر از عناصر و پیام‌های اصلی نهضت عاشورایی است و در ادامه آن مقابله با انحراف که از ارکان دینی است باید مطرح شود تا مردم نسبت به آنها آگاهی یابند.

به گفته سلیمی وظیفه مداحان است تا این مسایل را چاشنی سخنرانی‌ها و عزاداری‌های خود قرار دهند تا واقعیت‌های قامه عدل مطرح شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی از مداحان در مراسم‌های مختلف به طرح مسایل سیاسی می‌پردازند، گفت: سطح مراسم‌های عزاداری ایام محرم و صفر روشن است و نباید سطح آن را با غرض‌ورزی‌های شخصی پایین آورد.

وی ادامه داد: اگر کرسی و یا بلندگویی از یک تریبون مردمی در اختیار یک مداح قرار گرفت این مداح باید با حفظ شان و تراز نهضت عاشورایی مراسم عزاداری را برگزار کند و در این بین در طرح مسایل مختلف سیاسی از افراط و تفریط بپرهیزد.

سلیمی خاطرنشان کرد: مداحان نباید مسایل و موضوعات عزاداری حسینی را شخصی کنند و یا با ادبیات نامناسب مطالبی را مطرح کنند که شان و جایگاه یک مقام مسئول کشوری را نزد مردم زیر سوال ببرد.

آموزش و تحقیقات مجلس ادبیات امر به معروف و نهی از منکر سیاسی و اجتماعی شورای اسلامی عزاداری کربلا مجلس نهم محرم نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر