کد خبر: 117788 A

در جلسه امروز مجلس؛

براین اساس نمایندگان با ۱۴۴ رأی موافق، ۲ مخالف و ۷ ممتنع از مجموع ۲۰۵ نماینده حاضر در مجلس اصل ماده واحده لایحه مذکور را به تصویب رساندند.

نمایندگان مجلس با اصل ماده واحده لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین موافقت کردند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین با اصل ماده واحده موافقت کردند.

براین اساس نمایندگان با ۱۴۴ رأی موافق، ۲ مخالف و ۷ ممتنع از مجموع ۲۰۵ نماینده حاضر در مجلس اصل ماده واحده لایحه مذکور را به تصویب رساندند.

گفتنی است محمدعلی اسفنانی در ارایه گزارش لایحه مذکور گفت: لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین به شماره چاپ ۳۹۶ که جهت رسیدگی به این کمیسیون به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود در جلسه مورخ ۲۹/۱۱ / ۱۳۹۱ کمیسیون با حضور کار‌شناسان مربوطه مطرح گردید و پس از بحثو تبادل نظر با اصلاحاتی تصویب شد.

براین اساس در ماده واحده لایحه مذکور، آمده است: معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

تبصره – رعایت اصل ۱۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماده ۲۱ معاهده و اصل ۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه اصلاح معاهده در اجرای ماده ۲۲ آن، الزامی است

ایران و چین جمهوری اسلامی ایران چین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران لایحه مجلس شورای اسلامی تصویب ماده استرداد معاهده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر