کد خبر: 118476 A

سلیمانی در تبیین راه‌های پیروزی در مذاکرات هسته‌ای:

ضعف آمریکایی‌ها در مذاکرات نشات گرفته از چندصدایی بودن مسئولان آنهاست و باید از آن درس گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌ ملت ایران از زاویه وحدت و تک صدایی می‌تواند موفقیت خود را در مذاکرات هسته‌ای تضمین کند.

محمد سلیمانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ و در پاسخ به سوالی مبنی بر سخنان رهبری درخصوص تیم مذاکره کننده گفت: ما باید در بحثدیپلماسی خارجی وحدت داشته باشیم و تک صدا باشیم و هیچگاه نباید با مخالفت و موضعگیری دیپلمات‌ها را تضعیف کنیم.

وی تک صدا بودن را رمز موفقیت در مذاکرات دانست و ادامه داد: همانطور که میبینیم در نقطه مقابل و در آمریکا ضعف وجود دارد و آنها مواضع مختلفی دارند و دچار ضعف شده‌اند و در جریان مذاکرات چند صدا هستند اما ملت ایران با وحدت می‌تواند از همین زاویه موفقیت خود را تضمین کند.

نماینده مردم تهران مردم را عنصر اصلی حل مسائل مختلف دانست و تصریح کرد: مسئولین باید تکیه اصلی را مردم بدانند و در رفع مشکلات اقتصادی مردم گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: ‌ دولت در جهتی حرکت کند که همه‌ مسائل را در گرو نتایج مذاکرات نداند و باید مراقب باشد که عناصر سست در دولت نفوذ نکند، زیرا نتیجه مذاکره هرچه باشد به نفع ملت ایران است و آنچه مهم است این است که ما روی پای خود بایستیم و برای تقویت استقلال خودمان آمادگی بیشتری داشته باشیم.

سلیمانی با اشاره به راهپیمایی روز گذشته و تاثیرات آن بر مذاکرات هسته‌ای گفت: حضور با اراده، باصداقت و با آمادگی کامل مردم ایران دشمن را چندین قدم به عقب می‌کشاند و دشمنان را از هر طمعی که به ایران دارند ناامید می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص ورود مداحان اهل بیت به مباحثسیاسی گفت: این بحث‌ها انحرافی است. ملت ایران تک تک‌شان سیاسی هستند و در واقع سیاسی کاری‌ها مثل باند بازی خراب و مضموم است.

نماینده مردم تهران اظهار کرد: مداحان باید آگاهی دهند و از شعارهای حماسی و انقلابی استفاده کنند زیرا نهضت حسینی نهضت انقلابی و نهضت سیاسی است اما باید توجه کرد که آن سیاست باید سیاست علوی باشد و سیاستی به نفع مستضعفین و مظلومین باشد.

وی اظهارنظر مداحان در خصوص مسائل سیاسی را خواسته امام خمینی(ره) و رهبری دانست و گفت: در هیئت‌های شعارهای امام حسین(ع) که همان امر به معروف و نهی از منکر است یعنی مبارزه با ظلم و استکبار، مبارزه با کسانی که منافع ملی را نابود بکنند باید برجسته شود و مداحان باید جنبه های انقلابی و حماسی را وارد هیئت ها بکنند

سلیمانی در پایان ابراز کرد: اگر مداحی بتواند جنبه های انقلابی و سیاسی را وارد هیئتهای مذهبی بکند در محضر خداوند اجر بالایی خواهد داشت.

استکبار امر به معروف و نهی از منکر اهل بیت بازی مداحان مذاکرات هسته ای مردم ایران مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مشکلات اقتصادی نماینده مردم تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر