کد خبر: 119653 A

نماینده بیجار در مخالفت با وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان:

علی‌رغم اینکه آقای سجادی از پیشکسوتان و متخصصان ورزش هستند اما در بخش مدیریتی شاخص خاصی را در این حوزه از خود ارائه ندادند و در حوزه اجرایی نیز در ورزش سابقه‌ای ندارند.

نماینده بیجار و گروس گفت: از آنجایی که مجلس شعار اعتدال را تدبیر می کند سعی دارد که وزارتخانه ای که محل حضور جوانان و ورزشکاران است دچار تندروی و سیاسی کاری نشود و کلید تدبیر به دست نااهلان نیفتد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد بیاتیان به عنوان نماینده مخالف وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در مجلس شورای اسلامی، طی سخنانی با بیان اینکه رأی نیاوردن دو گزینه پیشین از جانب مجلس شورای اسلامی تندروی نبوده است، گفت: دو گزینه پیشین با معیارهای مجلس و دولت تدبیر همخوانی نداشته است و با توجه به اینکه رئیس جمهور خود را جزئی از مجلس می‌داند مجلس نیز به وظیفه خود که همانا تدبیر است خصوصاً در حوزه ورزش و جوانان عمل کرده است.

بیاتیان در توضیح این مطلب افزود: از آنجایی که مجلس شعار اعتدال را تدبیر می‌کند سعی دارد که وزارتخانه‌ای که محل حضور جوانان ورزشکار است دچار تندروی و سیاسی‌کاری نشود و کلید تدبیر بدست نااهلان نیفتد.

وی گفت: علی‌رغم اینکه آقای سجادی از پیشکسوتان و متخصصان ورزش هستند اما در بخش مدیریتی شاخص خاصی را در این حوزه از خود ارائه ندادند و در حوزه اجرایی نیز در ورزش سابقه‌ای ندارند.

وی خطاب به روحانی با بیان اینکه حضور پیرمردها در عرصه وزارتخانه‌ها یک نقیصه است، خواستار به کارگیری نیروی جوانتری در این وزارتخانه شد.

وی با اشاره به وجود تبعیض‌های اجتماعی بخصوص در شهرهای غربی کشور خواستار توجه بیشتر دولت به این امر شد.

وی در بحثهویت‌بخشی به جوانان گفت: متأسفانه در این خصوص نیز برنامه اجرایی خاصی نیز در بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش علوم هیچ برنامه مدونی وجود ندارد و برنامه‌ها گاهاً به سمتی پیش می‌روند که اثرات یکدیگر را خنثی می‌کنند.

وی با بیان اینکه هنوز ترس از این مسئله وجود دارد که مدیریت در آینده بدست سیاسیون بیفتد از سجادی خواست تا در مورد برنامه خود را در به کار گماردن آقای صالحی وزیر پیشنهادی پیشین ورزش و جوانان در کمیته ملی المپیک بیان کند.

آموزش و پرورش المپیک پیشکسوتان دولت رئیس جمهور شاخص مجلس شورای اسلامی ورزش و جوانان وزارتخانه تدبیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر