کد خبر: 119729 A

حسینی در موافقت با برنامه‌های پیشنهادی وزیر ورزش و جوانان:

وزیر پیشنهادی با تجربه و صلاحیت‌های فردی و بدون نگاه حزبی و برنامه‌هایی که ارائه کرده می‌تواند وضعیت ورزش کشور را تغییر دهند.

عضو هیات رییسه مجلس با تأکید بر اینکه از ظرفیت‌های کشور در حوزه ورزش به خوبی استفاده نشده است و با بیان اینکه نگاه به ورزش را باید تغییر دهیم، افزود: متزلزل بودن مدیران ورزشی در ورزش کشور مشکل ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدشریف حسینی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در موافقت با برنامه‌های پیشنهادی وزیرورزش و جوانان گفت: نگاه به ورزش را باید تغییر دهیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات رهبری مبنی بر اینکه امر به ورزش امر به معروف است، افزود: دفاع امروز، دفاع از اهمیت ورزش و جایگاه والای ورزش و مظلومیت ورزشکاران و ورزش دوستان و جمعیت جوان کشور است که منتظر روشن شدن تکلیف وزارتخانه ورزش هستند.

وی با اشاره به نقش ورزش میزان اثرگذاری ورزش در سلامت جامعه گفت: با اتصال ورزش به جوانان مسئولیتی را به این وزارتخانه سپرده‌ایم که باید آن‌ها که اهلیت دارند بر آن مدیریت کنند.

حسینی گفت: امروز اخلاق حلقه مفقوده و فرهنگ یکی از اصول دیده نشده در ورزش کشور است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: تا به امروز ما در ورزش به خاطر غیر متخصص بودن مدیران نتوانستیم مشارکت بخش خصوصی و تعاونی و مردم را وارد ورزش کنیم و به اصل ۴۴ قانون اساسی بپردازیم و نتوانستیم به آمایش درست ورزشی در کشور بپردازیم و در توزیع عادلانه سرمایه‌های ورزش اقدام کنیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس افزود: در بخش ورزش تقسیم به نسبت منابع عدالت نیست، بلکه مناطق دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و استعدادهای خاصی هستند که باید برای شکوفایی این استعداد‌ها تقسیم طوری باشد که مناطقی که ظرفیت‌های خاص دارند اعتبارات خاص بگیرند.

وی گفت: نتوانستیم فدراسیون‌هایمان را طوری ساماندهی کنیم که درگیر مناقشه با فدراسیون‌های جهانی و فرادستیشان نباشند و نتوانستیم قاعده‌ای مناسب ترسیم کنیم که قهرمانان ما پس از قهرمانی به بی‌هویتی دچار نشوند.

حسینی افزود: رفع مشکلات موجود در ورزش نیازمند نگاه تخصصی است که وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان این نگاه را دارد.

این عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان از جنس ورزش است به این معنا که سالیان متمادی است که در حوزه‌های مختلف ایفای وظیفه کرده و کاملا به این حوزه آشناست.

نماینده مردم اهواز در مجلس افزود: شناخت مهم‌ترین رکن انجام وظیفه است که وزیر پیشنهادی به عنوان یک فرد متخصص این ویژگی را دارد.

وی گفت: برنامه‌های وزیر پیشنهادی‌‌ همان دغدغه‌هایی است که ما نمایندگان داریم.

حسینی با اشاره به برنامه‌های وزیر پیشنهادی در حوزه جوانان و ورزش بانوان و ورزش همگانی گفت: وزیر پیشنهادی با توجه به اینکه در آموزش و پرورش با حکم شهید باهنر مسئولیت آموزش تربیت بدنی را در آموزش و پرورش هستند می‌توانند این هماهنگی را بین ظرفیت بزرگ دانش آموزی و جوانان ما در آموزش و پرورش با وزارت ورزش و جوانان ایجاد کند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر اینکه از ظرفیت‌های کشور در حوزه ورزش به خوبی استفاده نشده است و با بیان اینکه نگاه به ورزش را باید تغییر دهیم، افزود: متزلزل بودن مدیران ورزشی در ورزش کشور مشکل ایجاد کرده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس به نوسان در قهرمانی‌هایی که در طول سال‌های گذشته به دست آمده است گفت: خواسته تمام نمایندگان این است که دست مافیای ورزشی کوتاه شود.

وی افزود: تعیین تکلیف صف و ستاد در ورزش از جمله موضوعات مهم در حوزه ورزش و صاحبان اندیشه در این حوزه است.

حسینی گفت: ساماندهی ورزش قهرمانی و حرفه‌ای می‌تواند در نشاط جامعه و دفاع از کیان ورزش در میادین بین المللی پر اهمیت باشد.

به گفته این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان خاک خورده ورزش است و می‌داند وضعیت کنونی ورزش کشور چگونه است.

نماینده مردم اهواز در مجلس افزود: وزیر پیشنهادی با تجربه و صلاحیت‌های فردی و بدون نگاه حزبی و برنامه‌هایی که ارائه کرده می‌تواند وضعیت ورزش کشور را تغییر دهند.

بخش خصوصی جامعه سرمایه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مجلس شورای اسلامی مشکلات ورزش و جوانان وزارت ورزش و جوانان وزیر ورزش و جوانان اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر