کد خبر: 119735 A

زاهدی در جمع خبرنگاران:

وی با اشاره به حضور وزیر اطلاعات در جلسه علنی کمیسیون آموزش گفت: یکی از بحثهای ما با وزیر اطلاعات استعلام در خصوص انتصابات در وزارت علوم خواهد بود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از عدم طرح استیضاح وزیر علوم خبر داد و گفت: کمیسیون آموزش مجلس برنامه ای برای استیضاح وزیر علوم ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، محمدمهدی زاهدی در حاشیه جلسه علنی در روز شنبه در جمع خبرنگاران ضمن تکذیب بحثموضوع استیضاح وزیر علوم در کمیسیون آموزش اظهار داشت: اصولا استیضاح وزرا مربوط به کمیسیون های مجلس نیست بلکه نمایندگان در این باره تصمیم می گیرند و در خصوص رضا فرجی دانا وزیر علوم نیز تاکنون بحثی در این زمینه به صورت رسمی در کمسیون آموزش مجلس صورت نگرفته است.

وی افزود: البته در کمیسیون آموزش مجلس برخی از اعضای کمیسیون خواستار استیضاح هستند اما هیئت رئیسه کمیسیون قصد دارد با شیوه نرم با این موضوع برخورد کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از برگزاری جلسه مشترک این کمیسیون با فرجی دانا وزیر علوم خبر داد و گفت: پس از بازگشت وزیر علوم از اجلاس یونسکو کمیسیون آموزش با فرجی دانا جلسه مشترک در خصوص موارد مطرح شده خواهد داشت.

وی با اشاره به حضور وزیر اطلاعات در جلسه علنی کمیسیون آموزش گفت: یکی از بحثهای ما با وزیر اطلاعات استعلام در خصوص انتصابات در وزارت علوم خواهد بود.

زاهدی ادامه داد: پس از پاسخ وزیر اطلاعات درباره این انتصابات در مورد قانونی بودن این انتصابات صحبت می شود.

وی افزود: خواسته کمیسیون آموزش قانونی بودن فرایند فعالیتهای اجرایی در حوزه وزارت علوم است و فراتر از این مجلس چیزی نمی خواهد.

آموزش و تحقیقات مجلس استیضاح جلسه علنی وزارت علوم هیئت رئیسه یونسکو آموزش علوم کمیسیون اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر