کد خبر: 119770 A

با تصویب نمایندگان ‎؛

مجلس، وزارت ارتباطات را مکلف کرد بابت فعالیت‌های ارائه خدمات پستی، مخابراتی، فناوری اطلاعات و صدور مجوز ایجاد شبکه‌های ارتباطات، مبالغی را به عنوان حق‌الامتیاز و حق‌السهم دولت وصول کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز مجلس لایحه اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات را مورد بحثو بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، به موجب مصوبه مجلس، در اجرای بند «ز» ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوب ۱۹ آذر ماه ۱۳۸۲ وزارتخانه مذکور مکلف است بابت فعالیت‌های ارائه خدمات پستی، مخابراتی، فناوری اطلاعات و صدور مجوز ایجاد شبکه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات با تصویب هیئت وزیران، مبالغی به عنوان حق‌الامتیاز و حق‌السهم دولت و جریمه قانونی جبران عدم انجام تعهدات وصول و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

طبق مصوبه مجلس، ۱۰۰ درصد مبالغ مذکور در لوایح بودجه سالانه برای وزارتخانه یاد شده منظور می‌شود تا پس از مبادله موافقتنامه با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، با اولویت استفاده از فناوری‌های داخلی و تولیدات ملی صرف هزینه‌های ردیف‌های مصوب در بودجه‌های سالانه در امور خدمات زیربنایی ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق محروم و روستایی و ارائه کنندگان خدمات پستی، مخابراتی و فناوری اطلاعات و تامین هزینه‌های آزادسازی و خصوصی سازی و تملک‌دارایی‌های سرمایه‌ای وزارتخانه مذکور شود.

نمایندکان با ۱۵۹ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از ۲۱۹ نماینده حاضر در جلسه، این لایحه را به تصویب رساندند.

ارتباطات و فناوری اطلاعات جلسه علنی دولت سرمایه فناوری اطلاعات قانون مجلس شورای اسلامی مخابرات معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر