کد خبر: 119880 A

سلیمی به ایلنا خبر داد؛

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات در نظر دارند موضوع سوال از وزیر علوم را در سایه گفتگو و مذاکره حل و فصل کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور وزبر اطلاعات در این کمسیون و در روز یکشنبه هفته آتی خبر داد.

علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عصر امروزبا حضور معاونان وزیر اطلاعات در راستای بررسی استعلامات برخی افراد در وزارتخانه علوم تشکیل جلسه داد.

وی در ادامه افزود: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از معاون وزیر اطلاعات سوال کردند که در راستای انتصاب برخی از افراد از وزارت اطلاعات استعلام صورت گرفته است یا خیر که معاون وزیر اطلاعات بیان کرد در برخی از موارد استعلام صورت گرفته و در برخی از موارد این اقدام از وزارت اطلاعات سوالی پرسیده نشده است.

وی افزود: عدم گرفتن استعلام از وزارت اطلاعات در برخی از موارد باعثشد تا توجه نمایندگان به این موضوع معطوف شود.

این نماینده مجلس در ادامه یادآور شد: انتظار این است در رابطه با انتصابات در وزارت خانه علوم به وظایف قانونی خود عمل کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان گفت: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات با حضور وزیر اطلاعات در روز یکشنبه آینده بصورت جدی این موضوع را بررسی خواهند کرد.

سلیمی اظهار داشت: نمایندگان مجلس همچنین از معاونان وزارت اطلاعات در مورد ایجاد نا‌آرامی در برخی از دانشگاه‌ها که خط و مشی این نا‌آرامی‌ها از خارج ازکشور صورت می‌گیرد و برخی از فعالیت که در چارچوب نظام ارزیابی نمی‌شود، نیز سوالاتی را مطرح کردند.

این نماینده مجلس گفت: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات در نظر دارند موضوع سوال از وزیر علوم را در سایه گفتگو و مذاکره حل و فصل کنند.

وی افزود: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات در نظر دارد تا اطلاعات شفاف را که معاون وزیر اطلاعات در اختیار کمیسیون قرار داده است را در اختیار وزیر علوم قرار دهند.

سلیمی بیان کرد: اعضای کمیسیون در نظر دارند تا در یک شرایط آرام مسائل را حل و فصل کنند چرا که معتقدند شاید وزیر علوم تحت فشار اقدامی را انجام داده‌اند و یا اینکه از روند کاری آن‌ها اطلاع نداشتند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: بعد از به جمع بندی رسیدن با وزیر اطلاعات در خصوص انتصابات افراد در وزارتخانه‌ها با وزیر علوم جلسه‌ای تشکیل خواهیم داد و با وی نیز در خصوص انتصابات و گزارش وزیر اطلاعات گفتگو خواهیم کرد.

نماینده مردم دلیجان بیان کرد: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات امیدوار هستند در سایه آرامش و گفتگو مسائل وزارت علوم را حل و فصل شود.

آموزش و تحقیقات مجلس کمیسیون آموزش و تحقیقات معاون وزیر نمایندگان مجلس نماینده مردم وزارت اطلاعات وزارت علوم وزارتخانه کمیسیون اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر