کد خبر: 122073 A

مرزوقی علی:

رییس مجلس اندونزی به نمایندگی از دولت و مردم اندونزی کشته شدن شماری از مردم بیگناه در انفجار دو بمب در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را تسلیت گفت / مجالس ایران و اندونزی در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی همکاری خوبی داشته‌اند.

رییس مجلس اندونزی با اعلام حمایت مجلس این کشور از برنامه صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت: ما می‌خواهیم جمهوری اسلامی ایران به آرمان خود دست یابد.

به گزارش ایلنا، «مرزوقی علی» در آغاز جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت: نظر ما درمورد فلسطین به ایران نزدیک است و معتقدیم صلح در این سرزمین به وجود نخواهد آمد مگر اینکه فلسطین به پایتخت بیت المقدس انتقال یابد.

وی از استقبال گرم نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکر کرد و افزود: این سفر سوم من به جمهوری اسلامی ایران است که به دعوت رسمی «علی لاریجانی» انجام می‌شود.

رییس مجلس اندونزی اظهارامیدواری کرد: این سفر موجب گسترش روابط دیرینه دو کشور اندونزی و ایران در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شود.

مرزوقی علی با بیان اینکه روابط میان مجالس دو کشور براساس دوستی است، اظهار داشت: در حال حاضر در عرصه اقتصادی و تجاری موانعی میان دو کشور وجود دارد که امیدواریم در این سفر این موانع را برداریم.

وی با یادآوری اینکه در دیدار شب گذشته با رئیس مجلس شورای اسلامی ایران درمورد مسایل گوناگون گفت‌و‌گو شد، خاطرنشان کرد: با توجه به ارتباط میان مجالس دو کشور امیدوارم سطح روابط در عرصه‌های مختلف و همچنین ارتباطات میان مردم دو کشور افزایش یابد.

رییس مجلس اندونزی به نمایندگی از دولت و مردم اندونزی کشته شدن شماری از مردم بیگناه در انفجار دو بمب در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را تسلیت گفت.

مرزوقی علی همچنین از فرصتی که به وی برای دیدار با رییس جمهوری اسلامی ایران داده شد، تشکر کرد و گفت:

مجالس ایران و اندونزی در عرصه منطقه‌ای و بین المللی همکاری خوبی داشته‌اند.

وی اظهارامیدواری کرد این سفر بتواند همکاری‌های بین دو کشور را توسعه دهد.

لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از مرزوقی علی و هیات همراه برای سفر به ایران گفت: امیدواریم سفر رییس مجلس اندونزی نقطه عطفی برای توسعه روابط دو کشور که کشورهایی ممتاز و بزرگی در جامعه اسلامی هستند، باشد.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد: همراهی و همگرایی مجالس دو کشور در سطح روابط تجاری افزایش یابد.

مرزوق علی رییس مجلس اندونزی روز گذشته به همراه هیاتی سیاسی و اقتصادی برای دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران وارد تهران شد.

ایران برنامه صلح آمیز هسته ای ایران جلسه علنی جمهوری اسلامی ایران دولت سیاسی و اقتصادی فرهنگی و اجتماعی فلسطین هسته ای اندونزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر