کد خبر: 122089 A

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس اندونزی:

افزایش فعالیت‌ گروه‌های تروریستی و تکفیری با پشتیبانی برخی از کشورهای تندروی منطقه، ازجمله مسائل نگران‌کننده‌ای است که برای مقابله با آن همکاری و اتحاد کشورهای اسلامی ضروری است.

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس اندونزی گفت: فعالیت‌های گروه‌های تکفیری و افراطی در منطقه امنیت، ثبات ویکپارچگی کشورهای اسلامی را در معرض تهدید قرار می‌دهد.
به گزارش ایلنا، رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مرزوقی علی(رئیس مجلس اندونزی) که عصر دیروز(۲۸ آبان) سه شنبه صورت گرفت؛ با اشاره به مشترکات دینی و فرهنگی ایران و اندونزی اظهار داشت: ایران و اندونزی به عنوان دو کشور بزرگ اسلامی ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش روابط فی مابین دارند.
وی افزود: یکی از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران به تأسی از آموزه‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) تلاش برای همگرایی جهان اسلام و استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در این راستا از جمله ظرفیت‌های پارلمانی است.
لاریجانی در ادامه با اشاره به افزایش فعالیت گروه‌های تروریستی در منطقه خاطرنشان کرد: افزایش فعالیت‌ گروه‌های تروریستی و تکفیری با پشتیبانی برخی از کشورهای تندروی منطقه، از جمله مسائل نگران‌کننده‌ای است که برای مقابله با آن همکاری و اتحاد کشورهای اسلامی ضروری است.
وی تصریح کرد: فعالیت گروه‌های تکفیری و افراطی در منطقه امنیت، ثبات و یکپارچگی کشورهای اسلامی را در معرض تهدید قرار می‌دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با گروه ۵ + ۱، ضمن اعلام حمایت مجلس شورای اسلامی از تیم مذاکره‌کننده گفت: ملت ایران بدون کم و کاست حقوق صلح‌آمیز هسته‌ای خود را پیگیری می‌کند، قبول پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای، فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حرام بودن استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی و شفافیت برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران خط بطلانی بر تئوری تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای است.
مرزوقی علی رئیس پارلمان اندونزی نیز در این دیدار ضمن اعلام حمایت مجلس اندونزی از گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که با رفع برخی موانع موجود بر سر راه این همکاری‌ها در آینده‌ای نزدیک شاهد گسترش همه جانبه روابط دو کشور باشیم.
وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان در ژنو، گفت: اندونزی از حق ملت ایران در دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای حمایت می‌کند.
رئیس مجلس اندونزی در پایان انفجار تروریستی اخیر در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را محکوم کرد.

امام خمینی ایران جمهوری اسلامی ایران جهان اسلام رئیس مجلس کشورهای اسلامی گروه های تروریستی ملت ایران امنیت اندونزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر