کد خبر: 123892 A

تذکر الیاس نادران در جلسه علنی مجلس:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه باید آثار ریالی آنچه مصوب می‌شود مشخص باشد، گفت: آثار ریالی ۶ درصد افزایش درآمدهای دولت مشخص شود.

الیاس نادران در نشست علنی امروز(۵ آذر) مجلس شورای اسلامی، با استناد به ماده ۱۸۶ آیین نامه داخلی مجلس گفت: آنچه که مجلس در مصوبه پیشین تصویب کرد، از صندوق توسعه ملی برداشت و به سرجمع درآمدهای نفتی عمومی دولت اضافه کرد.

به گزارش ایلنا، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین متناظر با آنچه که تصویب شد، رقم ریالی سقف درآمدهای عمومی دولت باید افزایش پیدا کند و باید بدانیم آثار ریالی آنچه که تصویب شد چه میزان است.

وی ادامه داد: پس از این منشأ تغییرهای متعدد می‌شود که از ابتدای سال ۹۲ است و باید رقم ریالی مشخص شود تا تکلیف دستگاه‌های نظارتی مشخص شود.

علی لاریجانی نیز در پاسخ به تذکر این نماینده تصریح کرد: در این اصلاحیه رقم کل تغییر پیدا نمی‌کند و ۱۰ درصد به ۳۵ درصد تغییر پیدا کرده است که شورای نگهبان آن ۱۰ درصد را پذیرفته است.

نادران افزود: ۶ درصدی که به سرجمع درآمدهای دولت اضافه خواهد شد تا سرجمع درآمدهای دولت را افزایش دهد، این متمم بودجه است و باید رقم دقیقا مشخص شود.

مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر