کد خبر: 123982 A

غلامرضا تاجگردون در نطق میان دستور:

کشوری که ولایت فقیه دارد به انحراف نمی‌رود / برخی از مرکب بی انصافی پایین بیایند / به‌کارگیری تعبیر جام زهر برای توافق‌ژنو، خالی‌کردن پشت تیم مذاکره کننده است / ملت ایران به تدبیر خودشان برگزیدند و مدیریتی را برگزیدند که نه به افراط رفتند و نه با واژگانی بازی کردند.

غلامرضا تاجگردون در نشست علنی امروز(۵ آذر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ملت شریف ایران مفتخریم امروز در شرایطی زندگی کنیم که نتیجه صلابت، اراده، مقاومت، تدبیر و رهبری هوشمندانه در هدایت مهمترین چالش فراروی جهان را به سوی ایران سوق داده و بهره مند شویم از آنچه که حق مان است.

به گزارش ایلنا، نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ملت ایران یکپارچه شعار دادند که انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست که امروز تمام دول قدرتمند غرب و شرق در پای برگه ای را امضا کردندو با افتخار به عنوان سند ارائه دادند که حاصل آن واژه زیبای داشتن حق هسته‌ای ایران است.

وی افزود: این حق ستاندنی بود، حقی که نفس گرم پیر عزیزمان امام راحلمان آغاز کننده آن بود و در سایه رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری به نتیجه رسید حقی که عرق جبین و خون شهدای بسیجی ما که این روزها افتخار سالگرد هفته بسیج را داریم برای ما به ارمغان آورد.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: حقی که خداوند متعال نگذاشت خون شهدای عزیز هسته‌ای به فراموشی سپرده شود و جوانه‌های حاصل از خون این عزیزان که امروز لبخند شادی را به ملت عزیز ایران هدیه کرد، ملت ایران به تدبیر خودشان برگزیدند مدیریت و روش نو برای ارتقای عزت خودشان آنان تدبیر مدیریتی را برگزیدند که حاصل تدبر در مدیریت، عزت ایران و شادی ملت شد. نه به افراط رفتند و نه با واژگانی بازی کردند که دنیا را از ما بری کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: آنان ثابت کردند که ما به دنبال یک ایران مقتدر هستیم که بدون آن نمی‌توان آن جغرافیای سیاسی دنیا را تنظیم کرد. تاریخ گواه این موضوع خواهد شد که این مسیر بهترین مسیر منتج به نتیجه است که جزو افتخارات غرب خواهد ماند. اجلاس ژنو ثابت کرد که ادب، تدبر و دیپلماسی ایرانی مبتنی بر رفتارهای علمی و اسلامی می‌باشد و می‌تواند فائق بر تمام رفتارهای غیر اخلاقی غرب شود.

وی با بیان اینکه غرب فرصت طلبی است که متاسفانه ما بدون تدبیر فرصت‌های نابجایی را برای او خلق کردیم بیان کرد: اگرچه نباید مقاومت ستودنی دولت‌های گذشته برپایداری بر حق ایران را فراموش کرد و همواره باید در تاریخ ایران به روشنی از آنها یاد کرد ولی فراموش نکنید که می‌توان با کلید تدبیر ره چند ساله را صد روزه طی کرد و کوچه‌های تنگ دیپلماسی را به سبزه‌زارهای مفرحی تبدیل کرد که حاصل آن بهره مندی جهانیان از محیط پیرامون آن شد.

تاجگردون گفت: کاری که ظریف و یارانش کردند نشان داد تعقل، تدبر، گشاده رویی همراه با کیاست و سیاست و استفاده از تجربه مجربین بر صف متراکم قدرت مندترین دولتهای غربی در آن طرف میز فائق آمد. جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم ابتدا لازم می دانم به عنوان نماینده‌ای از خطه محروم استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستانهای گچساران و باشک از این که درد ملت را شنیدید با استفاده از تیم مجرب گره کور مذاکره را گشودید تشکر کنم شهادت می‌دهم پیروزی شیرین شما و دولتتان در گذر از پیچ مذاکره جز دعای خیر مردم دلسوز، فقیر و مستضعف ایران دوست سرزمین ایران نبود که در نیمه شب یکشنبه سوم آذر سال ۹۲ همگی دست بر دعا برداشته و سربازان پیشتاز خود را دعا کردند و صبح اشک شوق ریختند و با لبخند شادی یکبار دیگر نشاط را به جامعه هدیه کردند و کردید.

وی ادامه داد اما بدانید این آغاز راه است و قطاری که بر آن سوارید ریل همواری ندارد انبوهی از مشکلات بر دوش و پیش روی شماست سوخت دولتتان ضعیف است منابع غنی چند ساله ایران در مدیریت غیر علمی به تاراج رفته و دود آن به چشم ما و ملت ماست. صدها میلیارد دلار با بازدهی منفی نتیجه ریلی است که شما می‌خواهید قطاری در آن برانید پاسخ به سوال زجرآور میلیون‌ها جوان بیکار که نمی‌دانند به کدام گناه افسرده شده‌اند را چگونه باید داد.

تاجگردون تصریح کرد یقینا همه نمایندگان شهرستانی وشما دولتمردان مکرر با این درخواست برخورد کردید که آیا می‌توان یک خانوار با ۵ نفر بیکار را اداره کرد. آقای روحانی درد من و همکاران من بیکاری است ما می‌دانیم که رفع مشکل بیکاری باید سرمایه بالایی داشته باشد ما می‌دانیم که خزانه شما آنچنان نیست که بتواند درد ما را چاره کند ما می‌دانیم که در آینده نزدیک بیکاران تحصیل کرده ایران در ایران زمین قله ۵ میلیونی را گذر می‌کنند اما باید چاره‌ای بجوییم.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس افزود: به فرموده شما امروز وقت اقتصاد است اولین سند مالی دولت یازدهم تا چند روز آینده به مجلس می‌آید ما منتظر شکوفایی اقتصاد از بودجه هستیم ما از شما دولتی با تدبیر و سخت کوش می‌خواهیم که حاصل ان عدالت و رفع تبعیض باشد. آقای رئیس جمهور نمی‌توانم پاسخ شفاف به خود و مردم حوزه انتخابیه دهم چرا سرمایه گذاری ۵ ساله استان من به اندازه یک پل و روگذر اتوبان صدر تهران نمی‌شود. آیا استان و شهرستانی قریب به ۲۰ درصد از منابع نفتی ایران را تامین می‌کند آیا مردم حق ندارند نگران باشند از اینکه رگه‌های منفعت چاههای نفتی که دود ان به حلقومشان می‌رود در نقاطی دیگر هستند که خود از ان بی بهره‌اند.

وی بیان کرد: نوش جان ملت عزیز ایران دولتمردان مردم مرا به قرانی شاد کنید و بدانید شادی آن به شادی ملت ایران است آنها درخواستشان این است که در دردشان شریک باشید اما دوستان عزیز مجلس در روز یکشنبه و پس از اعلام توافق نامه ژنو در کف این مجلس صداهایی برآمد که به نظر قدری دور از انصاف است ضمن احترام به اندیشه و نظر همگان فراموش نکنیم که رهبر معظم انقلاب تیم مذاکره کننده را سربازان خود نامید. سربازانی که در جبهه اقتصادی و تحریم در حال جنگ بوده و هنرشان به استقامت و پشتوانه ملت است.

تاجگردون گفت: در کجای دنیا پشت سربازان خود را اینچنین تهی می‌کنند بیان واژگان نامناسب عهدنامه ننگین و جام زهر از زبان نماینده مردم شریف ایران آنهم در شرایطی که چشم بینا و تیزبین رهبری بر حرکت تیم مذاکره کننده حاکم است دور از انصاف باشد مگر فراموش کردیم که همیشه می‌گوییم کشوری که ولایت فقیه دارد بن بست ندارد مگر فراموش کردیم که همیشه می‌گوییم دولتی که ولی فقیه دارد به انحراف نمی‌رود آیا فکر می‌کنید آنانی که پای میز مذاکره نشستند کمتر از ما ایران را دوست دارند آیا اینان فرزندان این مرز و بوم نیستند قدری از مرکب بی انصافی پایین آمده و در جاده همبستگی ره را با هم طی کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: به قول همگان دولت صد روزه آغاز راهش است و با دنبال دستیابی به مسیری است که بتواند از این وضع اسف بار ایران را نجات دهد ما نمی‌گویم از حمایت بی چون و چرای گذشته خودتان که موجب غارت اموال کشور شد طلب توبه کنید اما اجازه دهید کار را اصلاح کنیم ما نه وکیل الدوله هستیم و نه ابایی از بیان حق داریم ما عزت ایران را می‌خواهیم و به شادی ملت شادیم من به صراحت می‌گویم مردم فقیر کهگیلویه و بویراحمد از نتیجه مذاکرات شاد هستند و به واسطه ان من شادم. چرا باید شادی ملت را ترک کنیم.

نائب رئیس برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پایان گفت: از وزیر محترم نفت درخواست دارم پروژه های نیمه تمام نفت را که سالهاست در حوزه انتخابیه من به درازا کشیده شده را سریعتر به اتمام رساند همچنین پروژه های گاز رسانی را با سرعت بیشتری انجام دهیم. از وزیر نیرو هم درخواست دارم در بهره برداری از پروژه های نیمه تمام وارد عمل شوند. از سویی دیگر از سازمان مدیریت و برنامه ریزی درخواست دارم پاداش فرهنگیان مناطق مناطق محروم این استان راکه از سال ۶۸ مانده و ابلاغ شده را پرداخت کنند.

مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر