کد خبر: 127236 A

نماینده ماکو و چالدران در مجلس:

یکی از معضلات کشور ما بیکاری، بخصوص بیکاری‌ نیروی‌های دارای تحصیلات عالی است که اگر سازمانی یک بررسی دقیق در وضعیت موجود نیروهای دولت انجام دهد و نیاز دولت برای جذب نیروهای تخصصی را اعلام کند، بسیاری از مشکلات کنونی بیکاری جوانان حل خواهد شد.

نماینده مردم ماکو، چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود درآمد ۶۰۰ میلیارد دلاری در دولت گذشته به خاطر نبود سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شاهد هدر رفت بسیاری از منابع دولت بودیم که با احیای این سازمان می‌توان از خسارت‌های آتی دولت جلوگیری کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا‏، محمد‌ علی‌پور در جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح تشکیل سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و بهره‌وری اظهار کرد: طبق اصل ۱۲۶ قانون اساسی رئیس‌جمهور وظیفه برنامه‌ریزی بودجه و امور استخدامی را برعهده دارد که می‌تواند آن را به غیر واگذار کند و طرح امروز مداخله‌ای در کار دولت محسوب نمی‌شود.

وی ادامه داد: یکی از معضلات کشور ما بیکاری، بخصوص بیکاری‌ نیروی‌های دارای تحصیلات عالی است که اگر سازمانی یک بررسی دقیق در وضعیت موجود نیروهای دولت انجام دهد و نیاز دولت برای جذب نیروهای تخصصی را اعلام کند، بسیاری از مشکلات کنونی بیکاری جوانان حل خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سخنان مخالفان این طرح ابراز داشت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یک نهاد اجرایی است و مبنای کارش قانون اساسی و اسناد بالادستی می‌باشد.

وی ادامه داد: با وجود درآمد ۶۰۰ میلیارد دلاری در دولت گذشته به خاطر نبود سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شاهد هدر رفت بسیاری از منابع دولت بودیم که با احیای این سازمان می‌توان از خسارت‌های آتی دولت جلوگیری کرد.

بودجه بهره وری بیکاری جلسه علنی دولت سازمان مدیریت و برنامه ریزی قانون اساسی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر