کد خبر: 127420 A

لاریجانی در دیدار با عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین؛

اراده رهبران و مقامات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران و چین بر گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دوستانه در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین می‌باشد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ارتباطات تاریخی دو ملت ایران و چین پشتوانه مهمی برای رشد و توسعه مراودات دوستانه فیمابین می‌باشد.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در دیدار با عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین با اشاره به سابقه دیریانه روابط تاریخی و فرهنگی میان دو ملت گفت: جمهوری اسلامی ایران، کشور چین را به عنوان کشوری مهم در قاره آسیا و معادلات بین‌المللی می‌داند و از هرگونه رویکردی برای افزایش سطح تعاملات دوجانبه و بین‌المللی میان دو کشور استقبال می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور خاطرنشان کرد: اراده رهبران و مقامات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران و چین بر گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دوستانه در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین می‌باشد و در همین راستا باید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان دو کشور در بخش‌های مختلف بویژه صنعتی و انرژی با برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تر به نفع دو ملت استفاده کرد.

وی در پایان بر تبادل‌نظر و گفت‌وگوهای مستمر میان مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور پیرامون موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

در ادامه این دیدار یانگ چیه چی عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین با ابراز خشنودی از سفر به کشورمان گفت: مقامات عالیرتبه جمهوری خلق چین برای ارتقای سطح همکاری‌های دوستانه فیمابین در بخش‌های گوناگون با جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه‌ای قائل هستند و بر تداوم آن تاکید دارند.

وی در همین راستا سفر چندی قبل علی لاریجانی به چین را سفری مهم و پربار برای پیشبرد توافقات فیمابین دانست.

یانگ چیه چی در پایان از تقویت و تحکیم همکاری مشترک در عرصه‌های مختلف استقبال کرد و افزود: تبادل هیات‌های سیاسی و پارلمانی موجب تقویت درک و شناخت تفاهم فیمابین می‌گردد و روند توسعه همکاری‌ها را در عرصه‌های گوناگون تسریع می‌بخشد.

ارتقای سطح انرژی ایران و چین جمهوری اسلامی جمهوری اسلامی ایران چین رشد رشد و توسعه علی لاریجانی مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر