کد خبر: 128279 A

محجوب در نطق میان‌دستور:

بی‌شک هزینه مبارزه با فساد آسان نیست چرا که عده‌ای تهمت می‌زنند، متهم می‌کنند و حتی توهین می‌کنند و باید این‌ها را متحمل شد تا با فساد مبارزه کرد. / به کارگران اجحاف شده، به نیرو‌ها و کسانی که در جنوب و در شرایط سخت کار می‌کنند اجحاف شده و گزارش مجلس بیانگر این اجحافات است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: عده‌ای تلاش کردند در هفته‌های اخیر گزارش هیات تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی را مخدوش جلوه دهند و یکی از آن‌ها اتهاماتی است که به نمایندگان نسبت داده شده است.

به گزارش ایلنا، علیرضا محجوب طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در صفحه هشت گزارش تمام صحبت‌ها و موارد ادعایی مسئولین سابق سازمان تامین اجتماعی به روشنی آمده است و کسی نمی‌تواند هیات تحقیق و تفحص را به چیزی متهم کند و بگوید که این هیات فراموش کرده یا مصلحت‌اندیشی کرده است.

وی افزود: موضوع مجلس با سازمان تامین اجتماعی در دو بخش است؛ یکی پرداخت‌های قانونمند و دیگری پرداخت‌ها و اقدامات غیرقانونمند و غیرمتعارف است و آنچه که ما متعارف و قانونمند تشخیص داده‌ایم مصوبه داشته است و در ارکان سازمان نیز قانونی بوده است و آنچه که مصوبه نداشته اعلام کردیم که مدارکی وجود نداشته است تا بخواهیم در مورد آن صحبت جدی انجام دهیم.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: از ابتدای مجلس نهم اختلافاتی در باب انتصاب سعید مرتضوی بوده و متاسفانه شاهدیم در نشریه‌ای که توسط سازمان تامین اجتماعی وقت منتشر شده برخی صحبت‌ها به مجلس نسبت داده شده که صحت ندارد و به ساحت مجلس و رییس مجلس اهانت شده است بنابراین برخی از رفتار‌ها تازگی ندارد و قبل از آغاز به کار تحقیق و تفحص اتهاماتی زده شده است.

وی افزود: همکاران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید بدانند مبارزه با فساد هزینه دارد و من هم این هزینه را می‌پذیرم و اتهاماتی که متوجه بنده است را شنیده‌ام و سندی که در ارتباط با این اتهامات وجود دارد متعلق به مجلس قبل است و در‌‌ همان زمان نیز تکذیبه این موضوع وجود دارد. ضمن آنکه این مبالغ اگر به کسی پرداخت شده باشد کاملا وفق قانون است و اگر هم آقای مرتضوی رسید خاصی در این ارتباط دارد و تایید مالی در ارتباط با این‌ها وجود دارد اعلام کند.

محجوب تاکید کرد: مجلس چه در گذشته و چه در حال هزینه فساد و هزینه مبارزه با آن را خواهد پرداخت و بی‌شک هزینه مبارزه با فساد آسان نیست چرا که عده‌ای تهمت می‌زنند، متهم می‌کنند و حتی توهین می‌کنند و باید این‌ها را متحمل شد تا با فساد مبارزه کرد.

وی با اشاره به برخی از اتهاماتی که توسط مسئولین وقت سازمان تامین اجتماعی به نمایندگان زده شد، گفت: ما در گذشته هم اعلام کردیم آماده‌ایم که این اتهامات را بررسی کنیم و تکذیبه آن را منتشر کنیم بنابراین اگر خدای ناکرده هم مواردی است که مستند است افراد اعلام کنند و بی‌شک از نظر ما آن کسی که مبالغ را پرداخت کرده است مسئول است و نه دریافت‌کنندگان.

عضو هیات تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است به کارگران اجحاف شده، به نیرو‌ها و کسانی که در جنوب و در شرایط سخت کار می‌کنند اجحاف شده و گزارش مجلس بیانگر این اجحافات است.

وی در پایان با اشاره به برخی از مستندات تامین اجتماعی، گفت: ۳۵ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان صورت مالی از سال ۸۶ تا ۸۹ وجود دارد که در آن برای آقای مرتضوی پاداش درخواست شده و این سوال وجود دارد که آیا مگر در سال ۸۶ تا ۸۹ مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی مسئولیتی داشتند که بابت آن برای ایشان پاداش درخواست شده و هیات تحقیق و تفحص است که این مدارک را به دست آورده و مانع بسیاری از این پرداخت‌ها شده است.

تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر