کد خبر: 128706 A

دستغیب در تحلیل خود از تناقضات مواضع غرب:

آرمان ایرانیان پیشرفت روزافزون و تکامل ایران است و در نتیجه چنین رویکردی با خواسته‌های غربی‌ها در تضاد است و اختلاف‌ها هم از همین جا نشات می‌گیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، مطلوب صهیونیست‌ها را توقف تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران دانست و گفت: آن‌ها حتی از توقف فعالت‌های هسته‌ای راضی نمی‌شوند و در مرحلهٔ بعدی بدنبال متوفق کردن پیشرفت‌های ایران اسلامی هستند.

احمد رضا دستغیب در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در تحلیل خود از تناقض مواضع آمریکا و انگلیس در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران‏، اظهار کرد: سخنان متناقض غربی‌ها مسئله تازه‌ای نیست‏، زیرا همواره باید پاسخگوی افکار عمومی خود و لابی‌های صهیونیستی باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه آمریکایی‌ها وامدار صهیونیست‌ها هستند، ابراز داست: مطلوب صهیونیست‌ها توقف تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران و متوفق کردن پیشرفت‌های ایران اسلامی است و بهمین خاطر شاهدیم که آمریکا می‌خواهد بین مطالبات صهیونیست‌ها و تعهداتش در قرارداد ژنو تعادل ایجاد کند که این امر موجب مواضع ضد و نقیض آمریکایی‌ها شده است.

وی افزود: آرمان ایرانیان پیشرفت روزافزون و تکامل ایران است و در نتیجه چنین رویکردی با خواسته‌های غربی‌ها در تضاد است و اختلاف‌ها هم از همین جا نشات می‌گیرند.

نماینده مردم شیراز در خصوص تذکر برخی از نمایندگان به رییس جمهور برای تذکر به ظریف وزیر امورخارجه گفت: تذکر و پرسش حق نمایندگان است، اما به نظر می‌رسد این اقدام نمایندگان مجلس پرشتاب بود و به نظر من شایسته بود که در تذکرات و ابراز انتقاد از ابزار و گفتمان مناسبتری استفاده می‌کردند.

وی افزود: به جای دادن تذکر به وسیلهٔ نامه و آنهم نامه‌ای که تلویحا عزل وزیر مدنظر قرار گیرد، قدری پر رنگ بود و می‌شد با گفتمان، انتقادهای خود را به آقای ظریف ابراز کرد.

انگلیس ایران ایران اسلامی رییس جمهور فعالیت های هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نمایندگان مجلس نماینده مردم هسته ای صهیونیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر