کد خبر: 131351 A

نماینده قائم شهر در مخالفت با طرح انتقال پایتخت:

کشورهای بسیاری طرح انتقال پایتخت را تجربه کرده اند اما آیا امروز مشکلات ترافیکی و آلودگی هوای آنها حل شده است؟ مشاهده می کنیم که چنین موفقیتی برای آن کشورها حاصل نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: طرح انتقال پایتخت کاری غیرعقلانی و غیرمنطقی است، لذا باید به جای مطرح شدن چنین طرحی زیرساخت‌های این شهر را توسعه داد و ساماندهی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کمال علیپور خنکداری در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح انتقال پایتخت در مخالفت با این طرح، گفت: اگر منظور از انتقال پایتخت انتقال سیاسی و انتقال دولت و مجلس باشد، به هیچ عنوان قابل بحثنیست چرا که به نظر نمی رسد مردم نیز با آن موافق باشند.

ماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی افزود: این امر پذیرفتنی نیست که وقتی آلودگی هوای تهران و ترافیک این شهر افزایش پیدا می کند، موضوع انتقال پایتخت مطرح می شود.

وی تصریح کرد: طرح انتقال پایتخت باید دارای محتوا و عنوان جدیدی باشد و همچنین توسط دولت از طریق لایحه انجام گیرد.

علیپور خنکداری با بیان اینکه این طرح بار مالی فراوانی دارد بنابراین با اصل ۷۵ قانون اساسی مغایر است، گفت: کشورهای بسیاری طرح انتقال پایتخت را تجربه کرده اند اما آیا امروز مشکلات ترافیکی و آلودگی هوای آنها حل شده است؟ مشاهده می کنیم که چنین موفقیتی برای آن کشورها حاصل نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: طرح انتقال پایتخت کار عقلانی و منطقی نیست، بنابراین باید به جای مطرح کردن چنین طرحی زیرساخت های این شهر را ساماندهی کرد.

پایتخت ترافیک دولت دولت و مجلس قانون اساسی لایحه مجلس شورای اسلامی مشکلات مردم انتقال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر