کد خبر: 131408 A

طلا در اخطار قانون اساسی:

در حال حاضر بررسی بودجه در کمیسیون ها اولویت دارد و زمان برای بررسی این سؤالات وجود ندارد از این رو از هیأت رئیسه تقاضای ارجاع این دو سؤال از کمیسیون های شوراها و امنیت ملی به صحن علنی مجلس هستم.

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از هیأت رئیسه مجلس خواست تا سؤال از وزیر کشور جهت بررسی ازکمیسیون خارج شود و در صحن علنی مجلس در دستور کار قرار دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین طلا در نشست علنی امروز در اخطاری با استناد به اصل ۸۸ قانون اساسی و ماده ۲۰۹ و ۲۱۰ آیین نامه داخلی مجلس گفت: در جلسه امروز مجلس نمایندگان به مشکلات شهر تهران اقرار کردند که نمایندگان شهر تهران باید پیگیر این مشکلات شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: در تاریخ ۸ مهر و ۲۶ مهرماه طی نامه ای دو سؤال از وزیر کشور مطرح کردیم که به هیچ کدام پاسخ داده نشد از این رو سؤال خود را ۲۸ آبان ماه ۹۲ تقدیم هیأت رئیسه کردیم که هیأت رئیسه آن را به دو کمیسیون شوراها و امنیت ملی مجلس ارجاع کرد، اما پس از گذشت ۱۵ روز به دلیل حضور نیافتن وزیر در کمیسیون ها این دو سؤال بی پاسخ مانده است.

وی افزود: در حال حاضر هم بررسی بودجه در کمیسیون ها اولویت دارد و زمان برای بررسی این سؤالات وجود ندارد از این رو از هیأت رئیسه تقاضای ارجاع این دو سؤال از کمیسیون های شوراها و امنیت ملی به صحن علنی مجلس را دارم.

نایب رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار با بیان اینکه امر سؤال امر خطیری است، افزود: کمیسیون‌ها محدودیت وقت داشته و با کثرت سؤال مواجه اند اما با این حال از دو کمیسیون می خواهم با سرعت بررسی این سؤالات را در دستور کار قرار دهند و انشاءالله این مسأله نهایی شود.

اسلامشهر امنیت ملی بودجه رئیس مجلس صحن علنی صحن علنی مجلس قانون اساسی مشکلات نماینده مردم تهران وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر