کد خبر: 131427 A

نمانیده ابهر در تذکر شفاهی:

مجلس و دولت باید با حذف کلیه ردیف‌های تخصیصی در قالب کمک به افراد حقیقی و حقوقی که در اختیار وزارتخانه‌ها قرار گرفته این اعتبارات را برپایه اولویت‌های استان‌ها اختصاص دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه متاسفانه در لایحه بودجه سال آینده کشور استان زنجان مغفول مانده است، گفت: به طور حتم نمایندگان استان زنجان با لایحه بودجه سال آینده کل کشور مخالفند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا خانمحمدی خرمی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با بیان اینکه نمایندگان استان زنجان با لایحه بودجه سال آینده کل کشور مخالفند، گفت: متاسفانه در بودجه سال آتی استان زنجان مورد غفلت قرار گرفته است، از این رو مجلس و دولت باید با حذف کلیه ردیف‌های تخصیصی در قالب کمک به افراد حقیقی و حقوقی که در اختیار وزارتخانه‌ها قرار گرفته این اعتبارات را برپایه اولویت‌های استان‌ها اختصاص دهد.

نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت کشور باید در جهت ارتقای شهرهای شاهین قلعه و حیدک برنامه‌ریزی کند، افزود: از طرف دیگر این وزارتخانه باید در جهت اختصاص کمک‌های مالی به شهرداری‌های خرمدره و سلطانیه برای ساماندهی کشتارگاه منطقه اقدام کند.

وی بر لزوم تخصیص اعتبارات برای رفع کمبود آب روستایی و کشاورزی تاکید کرد و گفت: همچنین این وزارتخانه باید در جهت تخصیص اعتبار برای اجرای طرح آبرسانی شهر ابهر برنامه ریزی کند، همچنین وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به دوبانده کردن جاده مواصلاتی ابهر، خرمدره، سلطانیه اقدام کند.

خان محمدی ادامه داد: از طرف دیگر هیات دولت به ویژه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور باید نسبت به اختصاص اعتبار برای شهرستان تازه ارتقا یافته سلطانیه و تامین اعتبار طرح بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی ابهر اقدام کند. همچنین وزارت جهاد کشاورزی باید در جهت تامین خسارت خشکسالی و سرمازدگی کشاورزان و نسبت به کنترل محصولات داخلی و خارجی به علت استفاده از سموم مضر اقدام مناسبی را انجام دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: همچنین وزارت صنعت باید نسبت به حمایت از صنایع برای ایجاد اشتغال در استان برنامه ریزی کند.

ایجاد اشتغال بودجه جاده دولت شهرداری صنایع و معادن مجلس کشاورزی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت کشور وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر