کد خبر: 135981 A

بروجردی:

مبنای فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، نیاز به فناوری و انرژی هسته‌ای برای توسعه علمی و اقتصادی کشور است.

کی‌تانو مدیر کل خلع سلاح و علوم وزارت خارجه ژاپن عصر امروز - شنبه - با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار گفت: مخالفت با تولید و اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران است و بر همین اساس جمهوری اسلامی ایران کنوانسیون‌های بین‌المللی مربوط به ممنوعیت تولید و استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی را امضاء و تصویب کرده است.

وی افزود: مبنای فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، نیاز به فناوری و انرژی هسته‌ای برای توسعه علمی و اقتصادی کشور است.

بروجردی در ادامه این دیدار گفت: جهانشمولی معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای به ویژه در منطقه خاورمیانه از خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران است.

وی خطر واقعی در منطقه را تاسیسات و تسلیحات هسته‌ای رژیم صهیونیستی دانست و گفت: وجود حتی یک بمب هسته‌ای امنیت کل جهان را تهدید می‌کند و جامعه جهانی باید برای امحای همه سلاح‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی تلاش کند.

بروجردی در پایین این دیدار با اشاره به توافق هسته‌ای اخیر کشورمان با ۱ + ۵ گفت: اجرایی شدن توافق ژنو و برداشتن گام‌های بعدی نیازمند حسن‌نیت و اعتماد متقابل است.

وی با اشاره به عملکرد خصمانه آمریکا علیه ملت ایران در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: بدبینی به آمریکا یک نگاه ملی است.

کی‌تانو مدیرکل خلع سلاح و علوم وزارت‌خارجه ژاپن نیز در این گفت: ژاپن از خلع سلاح هسته‌ای در منطقه و جهان استقبال می‌کند.

کی تانو مدیرکل خلع سلاح و علوم وزارت خارجه ژاپن با اشاره به توافق هسته‌ای کشورمان با گروه ۱ + ۵ بر سر پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت: ژاپن علاقه‌مند به اجرای تعهدات طرفین بر مبنای حسن‌نیت بوده و تلاش می‌کند در راستای اجرای آن نقش سازنده‌ای ایفا کند.

کی‌تانو در پایان ابراز امیدواری کرد: در سال‌های پیش‌رو توسعه همکاری‌های دوجانبه ایران و ژاپن با شتاب بیشتری پیگیری شده و شاهد ارتقای چشمگیری در سطح مناسبات دو کشور باشیم.

انرژی هسته ای ایران تسلیحات هسته ای توسعه علمی جامعه خاورمیانه رژیم صهیونیستی فناوری هسته ای ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر