کد خبر: 139980 A

لاریجانی پس از دیدار با رییس مجلس کره جنوبی:

در این دیدار در خصوص همکاری های اقتصادی و بالا بردن روابط تجاری دو کشو رو همچنین ایجاد زمینه های مختلف سیاسی دو پارلمان توافق کردیم.

رییس مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از دیدار با کانگ چینگ هی رئیس مجلس ملی کره جنوبی در نشست خبری با خبرنگاران ابراز کرد: کره جنوبی از دیر باز روابط نزدیکی در زمینه اقتصادی و فرهنگی با ایران داشته است هر چند در یکی دوسال اخیر دچار نوساناتی شده است.

لاریجانی افزود: ورود رئیس پارلمان کره به ایران یک نقطه مثبتی در سطح روابط دو کشوراست؛ زیرا در دوره جدید پارلمان کره نمایندگان این کشور علاقه زیادی به افزایش روابط با ایران دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص مسائل و مذاکرات صورت گرفته با کانگ چینگ هی اظهار کرد: در این دیدار در خصوص همکاری های اقتصادی و بالا بردن روابط تجاری دو کشو رو همچنین ایجاد زمینه های مختلف سیاسی دو پارلمان توافق کردیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی سفر هیات پارلمانی کره جنوبی را نقطه عطفی در روابط دو کشور دانست و عنوان کرد: همانطور که خودشان گفتند موضوعات این جلسه پس از بازگشت هیات پارلمانی پیگیری خواهد شد و با توجه به دعوت ایشان امیدواریم در آینده سفری به کره جنوبی داشته باشیم.

ایران رئیس مجلس رئیس مجلس شورای اسلامی رییس مجلس علی لاریجانی کره جنوبی مجلس شورای اسلامی روابط هیات لاریجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر