کد خبر: 139985 A

رییس پارلمان کره جنوبی پس از دیدار با لاریجانی:

ما هیچ گونه معادنی نداریم، اما ایران معادن زیادی دارد و امیدواریم که از نیروی انسانی، ذخایر وتکنولوژی های ایران در این زمنیه استفاده کنیم.

رئیس مجلس ملی کره جنوبی درخصوص توافق نامه ژنو نیز عنوان کرد: ایران اجرای خوبی در توافقنامه داشت و باید کره شمالی از ایران یاد بگیرد و الگو برداری کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کانگ چینگ هی پس از دیدار هیات پارلمانی کره جنوبی با برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: این سفر بازدید اول پارلمان کره جنوبی به ایران بود و من قبل از آمدن به ایران چیزهای زیادی شنیده بودم اما با آمدن به اینجا دانستم که ایران کشور بزرگی است.

وی افزود: می خواهیم یک دوره جدید در ارتباطات بین دو کشور ایجاد شود و در این سفر همدیگر را خوب شناختیم وامیدوارم که آقای لاریجانی برای افزایش روابط دو کشور سفری به کره جنوبی داشته باشند.

وی افزود: ایران در خاورمیانه کشور مهم وبزرگی است و بنادر بزرگ و ثروتمندی دارد.

کانگ چینگ هی کره جنوبی را کشوری موفق از لحاظ اقتصادی در آسیای شرقی دانست و گفت: ما هیچ گونه معادنی نداریم، اما ایران معادن زیادی دارد و امیدواریم که از نیروی انسانی، ذخایر وتکنولوژی های ایران در این زمنیه استفاده کنیم.

رئیس پارلمان کره جنوبی درخصوص توافق نامه ژنو نیز عنوان کرد: ایران اجرای خوبی در توافق نامه داشت و باید کره شمالی از ایران یاد بگیرد و الگو برداری کند.

ایران خاورمیانه کره جنوبی کره شمالی نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیروی انسانی بنادر ژنو لاریجانی الگو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر