کد خبر: 142913 A

نماینده ماهنشان در اخطار آیین نامه‌ای:

باید همه پیشنهاد‌ها چاپ شود و نمایندگان آن را ببینند و بر روی آن تفکر کنند و سپس در صحن علنی مجلس طرح شود و نمی‌توان پیشنهادی را به صورت شفاهی در صحن علنی عنوان کرد.

عبداللهی نماینده مردم ماه نشان با اشاره به آیین نامه داخلی مجلس با استناد به اصول ۱۵۵،۱۸۶ اظهار کرد: نمایندگان مجلس از زمان چاپ لایحه و پیشنهاد‌ها تا مدت ده روز می‌توانند که پیشنهادات خود را به کمیسیون‌های تخصصی تقدیم کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با اشاره به پیشنهاد شفاهی توکلی که در صحن علنی مجلس به تصویب نمایندگان رسید، خاطرنشان کرد: باید همه پیشنهاد‌ها چاپ شود و نمایندگان آن را ببینند و بر روی آن تفکر کنند و سپس در صحن علنی مجلس طرح شود و نمی‌توان پیشنهادی را به صورت شفاهی در صحن علنی عنوان کرد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر عبداللهی اظهار کرد: طبق ماده ۱۹۸ آیین نامه داخلی مجلس اخطار و تذکر در خصوص ماده‌ای که رأی گیری شده است نباید مطرح شود و شما نمی‌توانید در این خصوص اظهار نظر کنید. اما مورد آقای توکلی یک موردی است که چاپخانه اشتباه کرده و هیئت رئیسه نیز به گردن می‌گیرد.

آیین نامه آیین نامه داخلی مجلس رئیس مجلس شورای اسلامی صحن علنی صحن علنی مجلس علی لاریجانی لایحه نمایندگان مجلس نماینده مردم هیئت رئیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر