کد خبر: 146310 A

موسوی‌نژاد:

آیا این درست است که سرمایه ملی کشور را به دست یک عده بدهیم که با قیمت ارزان آنرا ازکشور خارج کنند و به کشورهای دیگر بفروشند و بعد آن را تبدیل به کالا کنند و آنرا به قیمت گران به مردم ما بفروشند.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی‌گفت: در صنایع پتروشیمی خام فروشی می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید مهدی موسوی‌نژاد در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی پیشنهاد اصلاحی به منظور رفع ابهام از بند «ج» تبصره الحاقی ۲۱ لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور در مخالفت با پیشنهاد اصلاحی مبنی بر اینکه «قیمت خوراک گاز واحدهای پتروشیمی با رعایت مفاد تبصره بند ب ماده ۱ قانون هدفمند کردن یارانه‌ها توسط دولت تعیین شود» گفت: تعیین خوراک پتروشیمی‌ها تبدیل به یک تراژدی در کشور شده است که خیلی از دوستان به آن توجه نمی‌کنند. ما می‌خواهیم به دلیل اینکه برخی از آقایانی که در پتروشیمی سرمایه گذاری کرده‌اند به یک سودی برسند صنایع پتروشیمی را نابود کنیم. آیا فکرنمی کنیم کسانی که می‌خواهند برای سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی اقدام کنند دیگر هیچ انگیزه‌ای برای این کار نخواهند داشت.

نماینده مردم دشستان بابیان اینکه ما در صنایع پتروشیمی خام فروشی می‌کنیم، افزود: آیا این درست است که سرمایه ملی کشور را به دست یک عده بدهیم که با قیمت ارزان آنرا ازکشور خارج کنند و به کشورهای دیگر بفروشند و بعد آن را تبدیل به کالا کنند و آنرا به قیمت گران به مردم ما بفروشند.

وی در ادامه تاکید کرد: ما باید دقت کنیم که به نفع چه کسانی و با چه سازوکاری تصمیم‌گیری می‌کنیم.

پتروشیمی خوراک دولت سرمایه سرمایه گذاری قانون لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی نماینده مردم هدفمند کردن یارانه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر