کد خبر: 146502 A

با رای نمایندگان مجلس؛

اصلاح بند الحاقی ۴، با ۱۱۷ رای موافق، ۲۹ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب نمایندگان در خانه ملت رسید.

با نظر موافق نمایندگان مجلس کارفرمایان بخش‌های خصوصی و تعاونی مکلفند در مجموعه‌های بیش از هزار واحد مسکونی براساس برآورد اداره اوقاف و امور خیریه هزینه های احداثمسجد را تامین و یا راسا نسبت به احداثآن اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس در جریان بررسی گزارش کمیسیون تلفیق مجلس درباره لایحه بودجه ۹۳ کل کشور برای تامین نظر شورای نگهبان با ۵۰ رای موافق، ۸۵ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس با حذف بند الحاقی۴ تبصره ۳ این لایحه درباره احداثمسجد در مجموعه های مسکونی بیش از هزار واحد مسکونی مخالفت کردند؛ در نتیجه بند یاد شده با اصلاحاتی در لایحه بودجه سال آینده ابقا شد.

براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در بند الحاقی ۴ تبصره ۳ لایحه بودجه سال آینده و اصلاحاتی در این بند، کارفرمایان بخش های خصوصی و تعاونی مکلفند در مجموعه‌های بیش از هزار واحد مسکونی که در سال ۱۳۹۳ نسبت به عقد قرارداد ساخت آنها اقدام می‌کنند، براساس برآورد اداره اوقاف و امور خیریه هزینه های احداثمسجد را تامین و یا راسا نسبت به احداثآن اقدام کنند.

اصلاح بند الحاقی ۴، با ۱۱۷ رای موافق، ۲۹ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب نمایندگان در خانه ملت رسید.

اداره اوقاف و امور خانه ملت شورای نگهبان صحن علنی صحن علنی مجلس لایحه لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی مسجد نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر