کد خبر: 146505 A

در اعتراض به توقف را آهن مشهد - گرگان؛

با توجه به اینکه در بودجه سال ۱۳۹۳ مبلغ ۹۶۰ میلیون یورو برای احداثراه‌آهن فوق در نظر گرفته شده است اما با این حال وزارت راه و شهرسازی علی‌رغم وعده و وعیدهای متعدد اقدام موثری انجام نداده‌اند.

در بخشی از نامه نمایندگان آمده است: با توجه به اینکه در بودجه سال ۱۳۹۳ مبلغ ۹۶۰ میلیون یورو برای احداثراه‌آهن فوق در نظر گرفته شده است اما با این حال وزارت راه و شهرسازی علی‌رغم وعده و وعیدهای متعدد اقدام موثری انجام نداده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به هیئت رئیسه مجلس به استناد اصل ۸۹ قانون اساسی و ماده ۲۱۴ آئین‌نامه داخلی مجلس خواستار استیضاح وزیر راه و شهرسازی شدند. متن کامل نامه به این شرح است:

هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

با اهدای سلام احتراما اینجانبان امضا کنندگان ذیل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به استناد اصل ۸۹ قانون اساسی و ماده ۲۱۴ آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و بنا به دلایل ذیل تقاضای استیضاح وزیر محترم راه و شهرسازی را تقدیم می‌نماییم:

همانطور که مستحضرید، راه آهن مشهد، شیروان، بجنورد، گنبد، گرگان که یکی از طرح‌های حائز اهمیت و بسیار خوب است که در دولت دهم افتتاح شد و کلیه مراحل قانونی را طی نمود و با احداثکارگاه و تهیه تجهیزات لازم شروع به کار نمود؛ ولی متاسفانه در دولت یازدهم از ادامه کار جلوگیری به عمل آمد که طی پیگیری‌های متعدد و طرح سوال از وزرای محترم راه و شهرسازی و نیرو قول دادند قرارداد لازم را با بانک مرکزی تنظیم کنند و سایر اقدامات انجام شود.

لذا با توجه به اینکه در بودجه سال ۱۳۹۳ مبلغ ۹۶۰ میلیون یورو برای احداثراه‌آهن فوق در نظر گرفته شده است اما با این حال وزارت راه و شهرسازی علی‌رغم وعده و وعیدهای متعدد اقدام موثری انجام نداده‌اند. از این رو نمایندگان مجلس شورای اسلامی بویژه نمایندگان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، گلستان و مازندران تقاضای استیضاح وزیر محترم راه و شهرسازی را داریم.

پژمان‌فر، عبدالرضا عزیزی، محمدجواد نظری‌مهر، ثروتی، عبدالکریم رجبی، رحمت نوروزی، ناصر آشوری، یونس اسدی، سلیمان عباسی و ۵ امضای ناخوانا.

استیضاح بانک مرکزی بودجه خراسان شمالی راه آهن راه و شهرسازی مشهد وزارت راه و شهرسازی هیئت رئیسه یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر