کد خبر: 147405 A

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با ایلنا:

آخرین اخبار ما حاکی از این سربازان این است که این عزیزان سالم هستند. / همه دستگاه‌ها در این خصوص مسئول هستند و نباید از هیچی تلاشی فروگذار باشند. / من در روز چهارشنبه به وزیر کشور برای رسیدگی بیشتر تذکر شفاهی دادم و انتظار داریم ایشان فعالانه‌تر و مسئولانه‌تر اقدام بکند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی اقدام نظامی ایران برای آزادسازی ۵ سرباز ربوده شده ایرانی را منوط به وضعیت پیش رو دانست.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا، در خصوص آخرین وضعیت ۵ سرباز ربوده شده ایرانی توسط گروه تروریستی «جیش العدل» گفت: آخرین اخبار ما حاکی از این سربازان این است که این عزیزان سالم هستند.

وی در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای آزادی آن‌ها گفت: با مسئولان دولت پاکستان درباره آزادی آن‌ها گفت‌وگوهای بسیاری شده است. وزارت خارجه تاکنون دو بار سفیر پاکستان را احضار کرده و پیگیر وضعیت آنان است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت کشور در خصوص وضعیت آن‌ها مسئول است، خاطرنشان کرد: من در روز چهارشنبه به همین دلیل، به وزیر کشور برای رسیدگی بیشتر تذکر شفاهی دادم و انتظار داریم ایشان فعالانه‌تر و مسئولانه‌تر اقدام بکند.

حقیقت‌پور در پاسخ به این سوال که آیا نهادهای نظامی و امنیتی در این باره اقدامی انجام داده‌اند، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها در این خصوص مسئول هستند و نباید از هیچی تلاشی فروگذار باشند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی در خصوص اینکه آیا برای آزادسازی سربازهای ایرانی، آیا ایران اقدام نظامی خواهد داشت، بیان کرد: اینکه برای آزادسازی سرباز‌هایمان عملیاتی صورت بگیرد، بستگی به وضعیت پیش رو دارد. امیدوارم که پاکستان خود برای آزادسازی این ۵ سرباز اقدام بکند تا نیاز به اقدامی از سوی ما نباشد.

ایران پاکستان دولت کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نماینده مردم وزارت خارجه وزارت کشور وزیر کشور اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر